SimpliSafe zadba o bezpieczeństwo Smart Home
stacja bazowa Simplisafe fot. simplisafe.

SimpliSafe zadba o bezpieczeństwo Smart Home

Aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie w swoim domu, potrzebne są odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Technologia smart home oferuje ich wiele, jednak nie każde z urządzeń może ze sobą współgrać. Na taki problem ostatnio napotkali użytkownicy Google Home, które w 2020 roku wyłączyło wtyczkę systemu bezpieczeństwa, Nest Secure, nie proponując żadnej alternatywy. Na szczęście SimpliSafe może świetnie ją zastąpić.

System bezpieczeństwa SimpliSafe kompatybilny z Google Home

SimpliSafe daje użytkownikowi sporą dowolność w konfiguracji, podobnie jak wcześniej wykorzystywany Nest. Z tą jednak małą różnicą, że używając tego systemu bezpieczeństwa mamy opcję profesjonalnego monitorowania naszego domu. Gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji, jest tu także możliwość połączenia się z lokalną policją i strażą pożarną w celu szybkiej reakcji.

Zestaw startowy SimpliSafe Hearth jest przeznaczony do domów o średniej wielkości. W jego skład wchodzą stacja bazowa, klawiatura, pilot, trzy czujniki wejścia, alarm przeciwpożarowy, czujnik ruchu i dodatkowa syrena. Jeśli chodzi o cenę, to patrząc na ilość elementów, nie jest ona wcale taka wielka. Dodatkowo właśnie trwa promocja na stronie producenta i za całość zapłacimy 233,95 dolarów.

SimpliSafe zadba o bezpieczeństwo Smart Home
simplisafe home security systems fot. simplisafe.com

Wspomniana stacja bazowa to centrum naszego smart home. Dzięki aplikacji Simplisafe jest prosta w konfiguracji, ​​parowanie czujników i innych urządzeń nie stanowi dla użytkownika żadnego problemu. Jedyny minus, jaki tu można znaleźć to fakt, że wbudowane czujniki nie pracują jako czujniki ruchu. Jednak i bez tego mamy naprawdę porządną ochronę domu. Fajnym gadżetem wchodzącym w skład zestawu jest pilot, który umożliwia zdalne uzbrajanie lub rozbrajanie systemu spoza domu. Niezwykle wygodna opcja.

SimpliSafe zadba o bezpieczeństwo Smart Home
Pilot simplisafe fot. simplisafe

Klawiatura Simplisafe również spełnia funkcję uzbrajania i rozbrajania alarmu. Urządzenie jest przeznaczone do montażu na ścianie, na wyposażeniu ma pełną klawiaturę oraz przyciski odpowiadające za szybkie wywołanie akcji. Dodatkowym udogodnieniem jest opcja kodów dla gości. Przyda się, jeśli mamy u siebie kogoś spoza naszego gospodarstwa domowego i np. powierzamy mu opiekę nad naszym domem.

Do czego wykorzystamy tu Asystenta Google?

Nie jest to niestety nieskończona lista, w zasadzie możliwości jest bardzo niewiele. Przede wszystkim można uzbroić nasz alarm przy pomocy polecenia głosowego. Możemy również w każdej chwili sprawdzić, czy został on już odpowiednio uzbrojony. Można także łatwo dodać to polecenie do procedury Asystenta Google i w zasadzie to już koniec możliwości. Według dostępnych informacji SimpliSafe nie planuje rozszerzyć tej funkcjonalności.

Należy tu podkreślić, że całość jest kompatybilna z Asystentem Google tylko wtedy, gdy jest opłacana comiesięczna subskrypcja. Koszt interaktywnego planu monitorowania SimpliSafe to 28 dolarów.