Inteligentny otwieracz do bramy i garażu (źródło: Yale)
Inteligentny otwieracz do bramy i garażu (źródło: Yale)

Yale wprowadza na rynek nowy otwieracz do bramy i garażu

Firma Yale, wiodący dostawca w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń dla domów, wprowadza nowe inteligentne urządzenie. Jest nim otwieracz do bramy i garażu, który pozwoli na większą kontrolę użytkownika nad wejściami do posesji.

Nowy, zdalnie sterowany otwieracz do bramy i garażu

Smart Home zaczyna się już przy wejściu na teren naszego podwórka. Istotne jest więc, aby zapewnić pełną kontrolę i wysokie możliwości sterowania już na samym początku. Dlatego też użytkownicy inteligentnych domów stawiają na automatyczne bramy wjazdowe, drzwi garażowe czy też zamki do drzwi wejściowych.

Producent Yale, znany ze swoich niezawodnych i inteligentnych zamków, ogłosił wprowadzenie nowego smart urządzenia, pozwalającego na monitoring bram i drzwi garażowych. Kompaktowy otwieracz Yale Smart Gate and Garage Opener pozwala na zdalne uzyskiwanie dostępu do zainstalowanych wejść, ale również daje możliwość otrzymywania powiadomień oraz wglądu do pełnego rejestru i kontroli wszelkiego otwarcia lub zamknięcia istniejących furtek.

Inteligentny otwieracz do bramy i garażu (źródło: Yale)
Inteligentny otwieracz do bramy i garażu (źródło: Yale)

Czym byłby Smart Home bez aplikacji?

Wszystkie możliwości zostają ujęte w aplikacji Yale Home, która również umożliwia tworzenie kodów lub wirtualnych kluczy, udzielających dostępu do posesji zaufanym członkom rodziny czy znajomym. Użytkownicy mogą także generować specjalne, jednorazowe i tymczasowe PINy, które przekazane zostaną do dostawcy czy kuriera, dzięki czemu oczekiwana paczka będzie czekała na właściciela w bezpiecznym miejscu.

Nowe urządzenie może być sterowane głosowo w oparciu o Asystenta Google oraz Alexę firmy Amazon, dzięki czemu bez problemu możemy otworzyć drzwi nawet wtedy, gdy jesteśmy zajęci. Z uwagi na wbudowany moduł WiFi sprzęt zezwala na obsługę nawet z drugiego końca świata.

Będąc oddalonym od domu można też wygenerować klucze dostępu, dzięki czemu podczas wakacji zaufana osoba może bez problemu wejść, podlać kwiaty czy nakarmić zwierzęta. Przekazane kody można indywidualnie dostosować do każdego z gości, wyznaczając dostęp do dowolnie wybranych zamków, a także w każdej chwili wycofać pozwolenia.