Nawilżacz powietrza (źródło: Smartmi)
Nawilżacz powietrza (źródło: Smartmi)

Smartmi ma w ofercie nowy nawilżacz ewaporacyjny

Marka Smartmi od prawie dziesięciu lat zajmuje się tworzeniem urządzeń i innowacyjnych rozwiązań dla inteligentnego domu. Teraz zaprezentowała kolejny produkt. Jest nim przełomowy nawilżacz ewaporacyjny.

Istota utrzymywania optymalnego poziomu wilgotności

Suche powietrze, podobnie, jak zbyt wilgotne, powoduje negatywny wpływ na nasze zdrowie, komfort i codzienne funkcjonowanie. Może być źródłem problemów z drogami oddechowymi, alergiami, powodować wzrost drobnoustrojów, a nawet wpływać na chrapanie. Dlatego też na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które mogą poprawić wilgotność, aby uzyskać jej optymalny poziom. Jednym z rozwiązań jest nawilżacz powietrza, a firma Smartmi podczas targów IFA pokazała jego nowe wydanie.

Nowe urządzenie otrzymało dostęp do innowacyjnej technologii, która podnosi wilgotność powietrza. Ewaporator styka się z czystą wodą, która ulokowana jest wewnątrz kolektora wodnego, a następnie obraca się, wytwarzając bardzo cienką warstwę wody. Wentylator natomiast odpowiedzialny jest za wydmuchanie tej wodnej warstwy do góry, wpływając na szybkość odparowywania i generując wilgotność, która zapewni dobre samopoczucie domownikom.

Gdy powietrze zostaje odpowiednio nawilżone, a zawartość wody wewnątrz kolektora jest niższa, dochodzi do automatycznego suszenia powietrza, dzięki czemu pozostała woda jest odparowywana. Taki sposób sprawia, że sprzęt Smartmi Evaporative Humidifer 3 jest czysty i nie generuje powstawania żadnych bakterii, grzybów czy nieprzyjemnych zapachów.

Dostępność i cena nowego sprzętu Smartmi

Producent wyposażył nowe urządzenie w duży 5-litrowy zbiornik, który zapewnia nawilżanie powietrza przez 14 godzin. Poza tym, Smartmi Evaporative Humidifer 3 został wyposażony we wbudowaną pompę, generującą przepływ wody o wydajności 350 mililitrów na każdą godzinę.

Jeśli poziom jest zbyt niski, zintegrowany z urządzeniem czujnik da znać właścicielowi, który może kontrolować stan sprzętu w aplikacji Mi Home, a także przy użyciu Asystenta Google czy Alexy Amazona.

Nawilżacz powietrza (źródło: Smartmi)
Nawilżacz powietrza (źródło: Smartmi)

Praca nawilżacza emituje dźwięki poniżej 50 decybeli, natomiast LED-owy wyświetlacz w trybie snu emituje mniejszy poziom jasności. Smartmi Evaporative Humidifer 3 daje możliwość ustawienia optymalnego poziomu wilgotności w zakresie od 30 do 60%.

Koszt nowego sprzętu to co najmniej 169 dolarów, czyli około 700 złotych, a jego debiut w sprzedaży będzie miał miejsce we wrześniu 2023 roku.