Aqara (źródło: amazon.com)
Aqara (źródło: amazon.com)

Aqara rozszerza ofertę urządzeń Smart Home. Co nowego?

Firma Aqara, znana z licznych rozwiązań dla Smart Home, zaprezentowała kolejne inteligentne urządzenia. Wśród nich można wspomnieć o inteligentnym zamku, kamerze, podwójnym module przekaźnikowym, sufitowej lampie oraz europejskim gnieździe ściennym. Jakie funkcje oferują nowe produkty?

Inteligentny zamek i kamera do monitoringu

Tegoroczne targi IFA przyniosły premierę kolejnych ciekawych urządzeń dla inteligentnego domu. Również Aqara, jedna ze znanych firm proponująca produkty z dziedziny Smart Home, nie zawiodła. Do Berlina przywiozła kilka produktów, a jednym z nich jest inteligentny zamek, pozwalający dosłownie na pozbycie się tradycyjnych kluczy z torebki czy kieszeni. Cechuje go kompatybilność z istniejącymi już wkładkami, dzięki czemu nie wymaga modyfikowania czy niszczenia obecnych drzwi. Jest to pierwszy zamek tego producenta typu Matter-over-Thread.

Do otwarcia Smart Lock U200 wystarczy karta Aqara NFC lub mobilne urządzenie, które obsługuje ten rodzaj łączności. Firma planuje wprowadzić ten rodzaj urządzenia jeszcze w tym roku w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

Poza inteligentnym zamkiem Aqara do swojego portfolio ma zamiar wdrożyć kamerę E1. Zadaniem tego sprzętu ma być monitorowanie domu w jakości 2K. Urządzenie może pochylać się i obracać oraz korzysta z platform, takich jak Apple Home, Amazon Alexa oraz Google Home. Najnowszy model kamery współpracuje z Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, a także ma dostęp do funkcji wykrywania osób z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Nowe urządzenia dla inteligentnego domu (źródło: Aqara)
Nowe urządzenia dla inteligentnego domu (źródło: Aqara)

Aqara i nowe produkty Smart Home

Ten znany producent pochylił się również nad nowym rozwiązaniem dla automatyki domowej. Moduł podwójnego przekaźnika T2 jest sposobem na wprowadzenie łatwiejszych możliwości sterowania różnego rodzaju urządzeniami domowymi, takimi jak rolety, oświetlenie, bramy garażowe oraz elementy ogrzewania domowego. Sprzęt został oparty o Zigbee 3.0, a także pracuje w oparciu o technologię Matter-over-bridge.

Poza tym Aqara wreszcie wprowadziła gniazdko ścienne, które nada się dla europejskich domów. Dzięki niemu praktycznie każdy sprzęt domowy może stać się inteligentnym. Urządzenie współpracuje z aplikacjami mobilnymi, wybranym asystentem głosowym, dzięki czemu daje pełną gamę możliwości sterowania.

Wśród produktów zaprezentowanych na tegorocznych targach IFA Aqara pokazała również lampę sufitową. Model T1M jest kontynuacją portfolio produktów oświetleniowych, które zapoczątkowano w sierpniu br. taśmą LEDową T1. Najnowsza opcja pozwala na emitowanie nawet 16 milionów żywych kolorów, które mogą również przybierać formę gradientu i integrować się z automatyką domową.