Taśma LED Strip T1 (źródło: Aqara)
Taśma LED Strip T1 (źródło: Aqara)

Aqara wchodzi w oświetlenie. Oto wielozadaniowa taśma LED

Firma Aqara, znana przede wszystkim z licznych, inteligentnych rozwiązań dla Smart Home, ogłosiła wprowadzenie na rynek wielozadaniowej taśmy LED-owej. Produkt działa w oparciu o RGB (barwę czerwoną, zieloną, niebieską) oraz CCT (control color temperature).

LED-owa taśma do wielu zadań

Najnowszy produkt Aqara to kolejne rozwiązanie inteligentnego oświetlenia, które oparte zostało o Zigbee, stanowiąc jednocześnie formę repeatera wzmacniającego sieć. Tym razem firma postawiła ponownie na LED-ową taśmę, ale nie byle jaką!

LED Strip T1 jest wielozadaniowym urządzeniem, pozwalającym na emitowanie zarówno barw kolorowych RGB, jak i białych o różnych temperaturach, nazywanych CCT. Producent zadbał również o jego odporność na wodę i kurz, klasyfikując sprzęt na poziomie IP44.

Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań jedna taśma zapewnia możliwość świecenia nawet w 16 milionach żywych kolorów, a także może stanowić białe oświetlenie o barwach ciepłych, neutralnych oraz zimnych. Długość produktu sięga do 2 metrów i może być powiększana za pomocą zestawu aż do 10 metrów. 

Urządzenie może zostać skracane poprzez odcięcie taśmy w wyznaczonych przez producenta miejscach, znajdujących się co 20 centymetrów. Pozostałe fragmenty można dołączać za pomocą kabli pięciożyłowych.

Funkcjonalność nowej taśmy LED

Każdy fragment taśmy o długości 20 centymetrów można indywidualnie dostosować kolorystycznie, zgodnie z preferencjami. Poszczególne odcinki można dołączyć do domowych scen, również ustalonych w HomeKit, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości produktu.

Wszystkie funkcje można ustalać w obrębie aplikacji Aqara Home. Sprzęt jest kompatybilny z innymi systemami, dzięki czemu może być sterowany głosowo przy użyciu Alexy, Siri czy Asystenta Google.

Taśma jest zgodna z Matter za pośrednictwem kompatybilnych hubów marki Aqara w takich modelach, jak M2, M1S obu generacji oraz E1. G3 Camera Hub ma natomiast otrzymać dostęp do standardu inteligentnego domu przed końcem sierpnia br.

Najnowszy produkt trafił już na rynek. LED Strip T1 kosztuje około 220 złotych.