Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)
Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)

Aqara wprowadza na rynek inteligentny zamek z ryglem, by Smart Home był bezpieczny

Aqara, producent wielu różnorodnych urządzeń dla smart domu, wprowadza do swojej oferty inteligentny zamek U100. To pierwszy w historii firmy tego typu sprzęt, który został wyposażony w rygiel. Jego przeznaczeniem jest zastąpienie tradycyjnego zamka z zasuwką. Jakie jeszcze funkcje oferuje to urządzenie?

Inteligentny zamek z ryglem, czyli gwarancja bezpieczeństwa

Wiodący dostawca produktów Smart Home, który w swoim portfolio ma całą gamę czujników, przełączników, silników do zasłon, zamków, a nawet podajników karmy dla zwierząt, poszerza właśnie ofertę. Nowym członkiem rodziny inteligentnych sprzętów został zamek z ryglem, stanowiący pierwszy tego typu sprzęt w historii firmy.

Najnowsze urządzenie pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz wygody domowników. Możliwości U100 umożliwiają otwieranie zamka za pomocą odcisków palców, haseł czy nawet klucza domowego, ustalonego w systemie Apple. Co istotne, nowy zamek może działać w różnych systemach, takich jak Apple Home, Amazon Alexa czy Google Home, a wszystko to dzięki dostępowi do standardu Matter.

Funkcjonalność i szerokie możliwości nowego zamka Aqara

Nowe urządzenie firmy Aqara pozwala na dodanie 50 różnych odcisków palców, dlatego też właściciele mogą bez problemu udzielać dostępu innym członkom rodziny, gościom czy osobom oferującym usługi. Można też swobodnie skorzystać z tagów NFC oraz wprowadzić do 75 haseł, które będą działały w sposób stały, cykliczny oraz jednorazowy.

Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)
Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)

Zamek U100 może być otwierany za pomocą poleceń głosowych, kierowanych do Siri, Alexy czy Asystenta Google, a także na Apple Watch czy w aplikacjach Home, skąd również można udostępnić gościom kod do otwarcia drzwi.

Poza bezpieczeństwem domu i mienia, producent zadbał również o zabezpieczenie naszych danych, które przechowywane są lokalnie na urządzeniu i podlegają procesowi szyfrowania AES. Sprzęt pracuje w oparciu o łączność Bluetooth, dzięki czemu instalacja za pomocą aplikacji Aqara Home jest niezwykle prosta, a aktualizacje oprogramowania nie wymagają posiadania huba.

Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)
Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)

Jak jednak informuje producent, warto zainwestować i połączyć się z koncentratorem opartym na Zigbee 3.0. Urządzenie jest zasilane bateryjnie przez 4 sztuki AA, posiada port USB-C, dzięki któremu można wykorzystać power bank w przypadku braku dostępu do wymiennych akumulatorów.

Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)
Inteligentny zamek U100 (źródło: Aqara)

Zamki można też otworzyć awaryjnie w nagłych przypadkach. Producent umożliwia także włączenie trybu Nie przeszkadzać, dzięki czemu sprzęt zostaje wyciszony, a stopień ochrony zewnętrznej części klasyfikowany jest jako IP65, co pozwala na swobodne jego ulokowanie na zewnątrz budynku.