Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)
Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)

W porządeczku! Dreame z dumą prezentuje nowe urządzenia sprzątające

Firma Dreame Techology zaprezentowała nowe sprzęty domowe na tegorocznych targach IFA, opieczętowane nowym logo. Na rynek wchodzi robot odkurzający L20 Ultra, a także bezprzewodowy odkurzacz pionowy All-in-One & Detect. Jakie funkcje otrzymały nowe urządzenia czyszczące?

Robot odkurzający Dreame L20 Ultra

Największą uwagę stoiska firmy Dreame Technology przykuł oczywiście nowy model robota sprzątającego. L20 Ultra to kolejny automatyczny odkurzacz, który pochłonie kurz, umyje podłogi i oczyści się samodzielnie. Komplet zaawansowanych funkcji został osiągnięty dzięki kilku przełomowym technologiom.

Jedną z nich jest MopExtend, którego działanie zostało oparte o sztuczną inteligencję, a także detektory wrażliwe na położenie. Rozwiązanie to gwarantuje oczyszczenie narożników i krawędzi, jakie sprzęt napotka w domowych wnętrzach. W tym przypadku zmywanie podłogi polega na maksymalnym rozłożeniu mopa wzdłuż ścian, zapewniając doskonałe oczyszczenie nieosiągalnych często powierzchni.

Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)
Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)

Dodatkowym rozwiązaniem technologicznym jest system mopowania Duo-Scrub, który pozwala na domycie uporczywych zabrudzeń czy plam. Jest to możliwe dzięki czujnikom wykrywania brudu, które reagują również na zmiany sezonowe, w tym pojawiające się pyłki, sierść czy charakterystyczny dla danej pory roku brud wnoszony na obuwiu.

Najnowszy robot odkurzający marki Dreame Technology pozwala na automatyczne czyszczenie sprzętu, dzięki czemu jego użytkownik może zapomnieć o wyrzucaniu zebranych kurzów przez nawet 75 dni. Co istotne, właściciel nie musi mieć żadnego kontaktu z zebranymi nieczystościami, gdyż są gromadzone bezpośrednio w worku o pojemności sięgającej 3,2 litra. Sprzęt zajmie się także wyczyszczeniem oraz wysuszeniem mopa. Stacja bazowa modelu L20 Ultra została wyposażona w zbiornik na wodę, który zgromadzi nawet 4,5 litra wody.

Istotną technologią wdrożoną do urządzenia został również system odsysania Vormax, który wzmacnia pochłanianie zanieczyszczeń dzięki sile ssania rzędu 7000 Pa. Ten inteligentny robot odkurzający otrzymał też dostęp do rozpoznawania dywanów, dzięki czemu nie są narażone na zamoczenie. Nowe urządzenie porusza się w oparciu o nawigację Pathfinder, wykorzystującą do działania sztuczną inteligencję i światło strukturalne 3D, skanujące pomieszczenie.

Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)
Robot odkurzający L20 Ultra (źródło: Dreame Technology)

Pionowy odkurzacz z wymiennym akumulatorem

Poza flagowym Dreame L20 Ultra na targach zaprezentowano również nowy odkurzacz pionowy tej marki. Bezprzewodowy sprzęt All-in-one & Detect został wykonany w beżowych odcieniach, a wśród jego wyposażenia znalazła się ciekawa stacja opróżniająca zbiornik z kurzu, kierując go wprost do odpowiedniego worka.

Dreame Technology zapewniło odkurzaczowi dostęp do 150 W mocy, a także dość wydajny akumulator, który pozwala na ciągłą pracę przez 65 minut na najniższym biegu, nazywanym ECO. Dodatkowo wymienny akumulator jeszcze bardziej czyni go wygodnym urządzeniem czyszczącym.

Sprzęt otrzymał również dostęp do dwóch przycisków: jeden z nich służy do zmiany mocy, drugi natomiast do blokowania, sprawiając, że odkurzacz działa bez przerwy. Odkurzacz pionowy wyposażono w szczotkę główną, pochodzącą z serii R, a także dwie wąskie końcówki z włosiem i bez oraz elektroszczotkę w rozmiarze standardowym i mini, dedykowaną do materaca czy tapicerki.