Nowa opcja "Dreams" oparta o AI w aplikacji (źródło: Snapchat)
Nowa opcja "Dreams" oparta o AI w aplikacji (źródło: Snapchat)

Snapchat z nową opcją AI. Pozwoli odmienić Twoje selfie

Popularny komunikator ponownie sięga po możliwości sztucznej inteligencji. Nowa funkcja o nazwie „Dreams” pozwoli na generowanie zdjęć typu fantasy w oparciu o wykonane selfie. Może nieco przypominać charakterystyczne dla tej aplikacji efekty rozszerzonej rzeczywistości. Jak skorzystać z tej nowości?

Snapchat z nowymi opcjami sztucznej inteligencji

Aplikacja mobilna Snapchat służy przede wszystkim do przesyłania znajomym szybkich i krótkich wiadomości ze zdjęciem. Jej twórcy niejednokrotnie sięgali po różnego rodzaju technologie, które mogłyby nie tylko zatrzymać wielu użytkowników, ale również przyciągnąć nowych zainteresowanych. Poza tym, że w aplikacji możliwe jest skorzystanie z nakładek powalających na tworzenie unikatowych doświadczeń rozszerzonej rzeczywistości (AR), Snapchat oferuje także możliwości użycia AI.

Choć sztuczna inteligencja, wdrożona w tym komunikatorze, niedawno trochę oszalała i samodzielnie, bez wiedzy użytkowników, publikowała posty w Stories, wkracza ponownie do naszych smartfonów z nową opcją. Tym razem AI pomoże przerabiać wykonane smartfonem selfie za pomocą funkcji „Dreams”. Jej opcje mają być dostępne zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej.

W jaki sposób wykorzystać potencjał nowej funkcji opartej o AI?

Najnowszą funkcję Snapchata użytkownicy mogą odnaleźć w sekcji „Memories”, a pierwszym zadaniem, jakie należy wykonać, aby z niej skorzystać, jest zrobienie selfie swojej twarzy pod różnymi kątami. Po realizacji tego zadania do działania wkracza sztuczna inteligencja. „Dreams” tworzy serię złożoną z ośmiu wygenerowanych obrazów o różnej tematyce, można wśród nich wymienić m. in. „altrenatywne wszechświaty” czy „podróże w czasie”.

Ten eksperyment AI, dzięki generatywnej sztucznej inteligencji, tworzy zremiksowane selfie o charakterze fantastycznym. Jak twierdzą twórcy, z czasem do możliwości nowej funkcji ma także dołączyć możliwość generowania obrazów z przerobionymi twarzami wybranych znajomych. Narzędzie AI działa w oparciu o algorytmy typu open source oraz dane wewnętrzne – niestety, Snapchat nie podaje tutaj żadnych szczegółów.

Część nowego generatora ma być dostępna w formie bezpłatnej, a dokładniej użytkownicy bez wykupionej opcji Snapchat+ mogą skorzystać z remiksu wyłącznie raz, natomiast abonenci opłacający tę wersję aplikacji będą mogli co miesiąc stworzyć nowy zestaw ośmiu obrazów.

Każdy z użytkowników może jednak zapłacić 0,99 dolara (trochę ponad 4 złote), aby wygenerować nowy pakiet.