Niestandardowe punkty orientacyjne
Niestandardowe punkty orientacyjne

Niestandardowe punkty orientacyjne – nowa funkcja AR w Snapchat

Snapchat ma spore grono zwolenników. Nic więc dziwnego, że twórcy decydują się na dodawanie kolejnych aktualizacji w postaci: czatu, rozmów głosowych i rozmów wideo, My Story, relacji z imprez i wydarzeń oraz materiałów komercyjnych. Teraz przyszedł czas na kolejny dodatek w postaci funkcji o nazwie „niestandardowe punkty orientacyjne”. Pozwala użytkownikom tworzyć unikatowe doświadczenia AR dla lokalnych miejsc, które mają dla nich jakieś znaczenie.

Snapchat – niestandardowe punkty orientacyjne

Omawiana funkcja po raz pierwszy została zaprezentowana w grudniu zeszłego roku podczas imprezy Snap’s Lens Fest. Nowe, niestandardowe punkty orientacyjne, można wykryć za pomocą fizycznych kodów aplikacji, wyświetlanych w punkcie orientacyjnym lub w profilu twórcy.

Aktualizacja została na razie udostępniona w postaci beta testów dla osób zajmujących się na co dzień programowaniem. Ich zadaniem jest stworzenie zabawnych nakładek do kultowych miejsc na całym świecie.

Wśród miejsc, które teraz biorą udział, są Yu & Me Books w Nowym Jorku, historyczna wycieczka na Union Square w San Francisco oraz występ AR autorstwa Dua Lipa i Megan Thee Ogier na różowej ścianie Paula Smitha w Los Angeles. Oczywiście, aby korzystać z nowej funkcji, należy korzystać z aplikacji mobilnej Snap, bądź też z okularów AR, które umożliwiają oglądanie tych dzieł.

Niestandardowe punkty orientacyjne
Niestandardowe punkty orientacyjne fot. newsroom.snap

Czy nowe nakładki są już dostępne?

Na razie funkcja będzie działać tylko na iPhonach i iPadach, gdyż mają one oprogramowanie firmy Lens Studio, w którym użytkownicy będą mogli stworzyć daną nakładkę, a następnie przesłać do Snapa. Program je zweryfikuje oraz zatwierdzi (lub nie).

Jak twierdzi firma, już ​​250000 użytkowników wytworzyło specjalne nakładki, które zostały odtworzone 3,5 biliona razy. Dodatkowo prawdopodobnie autorzy ponad 65% korzystało z kreatywnych narzędzi. To naprawdę niezłe wyniki.