Kamera Smart Home Eyes II (źródło: Bosch)
Kamera Smart Home Eyes II (źródło: Bosch)

Bosch pokazał nową kamerę. Sprawdzi się jako domowa ochrona

Bosch wprowadza na rynek kolejną inteligentną kamerę, która sprawdzi się w domowym monitoringu. Bosch Smart Home Eyes II, bo o niej mowa, została wyposażona w wiele technologii, a także stylową lampę i głośny alarm.

Wszechstronna kamera, lampa i domofon w jednym

Bosch Smart Home Eyes II jest inteligentnym rozwiązaniem, które sprawdzi się do monitoringu domu i przestrzeni wokół niego. Co istotne, model ten nie rzuca się w oczy, jest stylowy i wpasuje się w praktycznie każde miejsce. Sprzęt otrzymał jasną lampę przednią, regulowaną za pomocą aplikacji, a także górne i dolne oświetlenie emitujące światło w jednym z wybranych kolorów spośród 1500 propozycji.

Urządzenie to jest inteligentne, łączy się z aplikacją marki Bosch i systemem tej firmy, dedykowanym dla Smart Home. Najnowsza kamera została wyposażona w szeroki kąt widzenia rzędu 145 stopni, a także zaawansowane czujniki, wykonane w technologii DualRadar. Dzięki nim możliwe jest skuteczne wykrywanie ruchu w promieniu 180 stopni, powodujące aktywację oświetlenia. Kamera z detekcją ruchu w 3D, a także dostęp do inteligentnej analizy wideo, pozwalają na odróżnianie człowieka od zwierząt czy innych ruchomych obiektów.

Kamera Bosch Smart Home Eyes II otrzymała w swoim wyposażeniu również głośny alarm w postaci syreny, która może emitować dźwięki na poziomie 75 decybeli. Dzięki temu każda osoba znajdująca się w pobliżu usłyszy próbę włamania, a nieproszony gość zostanie skutecznie odstraszony.

Urządzenie spełnia także rolę domofonu, gdyż jest wyposażone w głośnik oraz mikrofon, ułatwiając domownikom komunikację z dostawcą, kurierem czy listonoszem.

Bosch pokazał nową kamerę. Sprawdzi się jako domowa ochrona

Zapisywanie nagrań i dostępność nowej kamery Bosch

Ostatnie sto nagranych przez sprzęt wideo jest zapisywanych automatycznie i bezpłatnie przechowywanych przez 7 dni wewnątrz chmury. Jeśli jednak jest to zbyt mało możliwe jest poszerzenie tego rozwiązania za pomocą Cloud+, dzięki czemu zarejestrowane zdarzenia będą trwale zapisane przez 30 dni.

System ten pozwoli objąć wszystkie nagrania z wielu kamer ulokowanych w obrębie jednego gospodarstwa. Inteligentne urządzenie może zostać zintegrowane z innymi sprzętami, a także dołączyć do ustalanych przez użytkownika automatyzacji i rutyn.

Nowa kamera marki Bosch dostępna jest w kolorze srebrnym oraz antracytowym metaliku, dzięki czemu wygląda naprawdę ładnie i stylowo, wpasowując się w otoczenie. Obraz jest rejestrowany w jakości 1080 pikseli. Sprzęt może być montowany na zewnątrz, a dowodem na ten fakt jest klasa ochrony szczelności IP55. 

Bosch Smart Home Eyes II trafi na rynek na początku 2024 roku i można będzie ją zakupić w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz w Wielkiej Brytanii.