Bosch prezentuje mobilnego asystenta do spraw bezpieczeństwa
fot. Bosch

Bosch prezentuje mobilnego asystenta do spraw bezpieczeństwa

Z zaciekawieniem czekaliśmy na to, czym zaskoczą nas firmy podczas tegorocznych targów CES 2022. Niektóre z nich naprawdę się postarały i udowodniły, że urządzenia mogą być jeszcze bardziej smart niż do tej pory. Także Bosch, firma znana z wysokiej klasy urządzeń, pokazała kilka nowości. Jedną z najciekawszych, moim zdaniem, był Spexor, czyli mobilny asystent ds. bezpieczeństwa, który ma za zadanie znaleźć w domu to, co może wyrządzić szkody. Jego wygląd jest dość kosmiczny, ale wciąż gustowny.

Spexor – asystent do zadań specjalnych

Działanie urządzenia Spexor jest dość proste. Ten mini robot, przy wykorzystaniu czujników, wykrywa wszystko, co wydaje się być anomalią. Na przykład jest w stanie wychwycić zmianę temperatury, pogorszenie jakości powietrza w pomieszczeniach lub na zewnątrz, a nawet zdarzenie, takie jak włamanie.

Niewielka jednostka (4,7 cala wysokości) robi to wszystko bez użycia kamery lub dyktafonu. Zamiast tego Spexor wykorzystuje kombinację sygnałów z czujników hałasu i ruchu do wykrywania zmian w otoczeniu.

Spexor jest gotowy do użycia w zaledwie kilku krokach. Jedyne, co musisz zrobić, to odpowiednio go skonfigurować przy pomocy aplikacji spexor. Masz do wyboru rodzaj alarmu, jaki będzie emitowany, czyli migające światła, głośne alerty dźwiękowe lub jedno i drugie. W ten sposób zawsze otrzymasz alert na swój telefon.

Możesz także przypisać mu różne strefy, tak, aby monitorować różne lokalizacje (samochód, garaż itp.), dzięki czemu możesz go przenosić i używać w więcej niż jednym miejscu. Na szczęście nie waży dużo, więc nie jest to w ogóle kłopotliwe.

Tak jak łatwo jest go aktywować, tak równie łatwo można także wyłączyć wyjący alarm, jeśli już upewnimy się, że wszystko jest w porządku i powiadomimy odpowiednie służby, jeśli będzie to konieczne. Wystarczy wprowadzić kod PIN na spodzie urządzenia.

Bosch Spexor – dostępność oraz cena

Dla wszystkich lubiących czuć się bezpiecznie – dobra wiadomość – mobilne urządzenie alarmowe Bosch Spexor jest już dostępne w sprzedaży. Można je nabyć na przykład za pośrednictwem strony Amazon w cenie około 1200 złotych.

W ofercie są 3 warianty kolorystyczne – biały, czarny oraz transparentny.