bbalance inteligentna mata łazienkowa
fot. BBalance

Mata łazienkowa sprawdzi twoją wagę, równowagę i nie tylko

Kontrola wagi i dbanie o równowagę oraz posturę są bardzo ważne, lecz nie każdy ma czas lub chęci wplatać odpowiednie czynności do codziennego harmonogramu. Dzięki inteligentnej macie łazienkowej BBalance może stać się to o wiele prostsze, a wręcz niezauważalne na co dzień.

BBalance cię zważy i nie tylko

Wiele osób boi się stawać na łazienkowej wadze w strachu przed niekorzystną zmianą masy ciała. Inni bywają również po prostu zbyt zabiegani, by regularnie móc kontrolować tę wartość. Kwestie, dotyczące zachowywania równowagi i utrzymywania poprawnej postury, są równie często zaniedbywane, co może odbijać się na zdrowiu.

Dzięki smart macie łazienkowej BBalance czynności te mogą stać się codziennym nawykiem. Pod niepozornie wyglądającym (i, jak zapewnia producent, wyjątkowo przyjemnym) antypoślizgowym dywanikiem znajduje się masa elektroniki, dzięki której urządzenie z łatwością rozpoznaje stojącego na niej użytkownika, waży go, sprawdza balans i posturę. Urządzenie wylicza również wskaźnik BMI.

bbalance inteligentna mata łazienkowa
fot. BBalance

Dzięki ponad 4000 punktom nacisku, znajdującym się w urządzeniu pomiary są dokładne, a użytkownik wie, czy staje na macie w poprawny sposób. Przedział wagowy wspierany przez matę wynosi od 10 do 200 kilogramów.

Informacje pod ręką

Dane, zebrane przez BBalance, trafiają do chmury. Użytkownicy mają do nich dostęp w każdym momencie, z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji na smartfony, jak również Apple Health lub Google Fit. Aplikacja producenta dostarcza wielu cennych informacji na temat zdrowia i może służyć za trenera równowagi i postury, oferując ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności.

bbalance inteligentna mata łazienkowa
fot. BBalance

Aplikacja może być używana w dwóch trybach. Pierwszym z nich jest tryb dokładny, który prezentuje użytkownikowi masę ciała, statystyki dotyczące ciała oraz dokładne wskaźniki odnośnie równowagi i postury. Drugi natomiast to tryb uproszczony, gdzie prezentowane są wyłącznie wskazówki dotyczące realizacji konkretnych celów oraz opisowe informacje na temat ciała.

Może to pozwolić użytkownikowi na przełamanie strachu przed ważeniem się oraz motywować wskazówkami na temat stanu zdrowia i postępu, nie zaś cyframi, wpływając pozytywnie na komfort psychiczny. Z pomocą maty BBalance, codzienna kontrola stanu zdrowia czy też monitorowanie efektów wdrożenia zdrowego trybu życia ma być łatwe i przyjemne.

Urządzenie będzie dostępne z nakładkami w czterech kolorach: czarnym, białym, niebieskim i różowym. Mata ma wbudowaną baterię o pojemności 5000 mAh, która – według zapewnień producenta – ma wystarczyć na około rok użytkowania bez konieczności ładowania. Urządzenie oferuje moduły Wi-Fi oraz Bluetooth Low Energy.

Obecnie trwa kampania BBalance na Indiegogo. Przez ograniczony czas można nabyć swój egzemplarz maty łazienkowej za 229 dolarów (zamiast 399 dolarów). Pierwsze partie urządzeń zostaną rozesłane w kwietniu 2022 roku. Zakupy w ramach kampanii na Indiegogo zawierają darmowy rok subskrypcji wszystkich funkcji aplikacji.