Te akcesoria pomogą zadbać o zdrowie twojego kota

Te akcesoria pomogą zadbać o zdrowie twojego kota

Wśród setek różnych produktów prezentowanych na CES 2022, nie zabrakło inteligentnych akcesoriów dla posiadaczy kotów. Firma PurrSong zaprezentowała trzy urządzenia, mające pomóc kociarzom w karmieniu swojego pupila oraz dbaniu o jego zdrowie.

Współpracujące ze sobą trio

Pokazane przez firmę PurrSong produkty mają zastąpić to, co każdy właściciel kota na pewno ma w swoim domu: miskę na wodę oraz kuwetę. Miska LavvieWater potrafi automatycznie podawać odpowiednią ilość wody, a także została wyposażona w czujnik determinujący, jak dużo pije nasz pupil.

Jeśli chodzi o zaprezentowaną przez producenta kuwetę o nazwie LavvieBox, niestety, nie wyczyści się ona sama, natomiast pełni o wiele ważniejszą funkcję – monitoruje zdrowie kota. Urządzenie potrafi bowiem zmierzyć jego wagę, a także inne ważne aspekty w załatwianiu się zwierzaka.

Te akcesoria pomogą zadbać o zdrowie twojego kota
kuweta LavvieBox

Rzeczą, którą pewnie nie każdy ma, jest obroża. Zwykle przydaje się ona, gdy kot wychodzi na zewnątrz, aby w razie zgubienia się każdy mógł zidentyfikować kota i ewentualnie skontaktować się z jego właścicielem. Obroża firmy PurrSong ma natomiast zupełnie inny cel i powinna zainteresować nawet te osoby, których koty przebywają wyłącznie w domu.

Urządzenie, zakładane na szyję kotka, również ma na celu monitorowanie jego zdrowia. Obroża jest w stanie sprawdzić kiedy kot śpi, myje się, chodzi czy biega. Analiza tych danych pozwoli na sprawdzenie czy ze zwierzakiem jest wszystko w porządku.

Wyświetlanie danych

Wszystkie z wyżej wymienionych urządzeń zbierają sporą ilość informacji, natomiast jak do nich dotrzeć? Producent wydał specjalną aplikację o nazwie AI. Doolittle, w której sztuczna inteligencja zajmie się za nas analizą zachowań kota zebraną z miski, kuwety oraz obroży.

Te akcesoria pomogą zadbać o zdrowie twojego kota
Aplikacja AI. Doolittle

Ceny urządzeń są, niestety, dość wysokie. Za miskę LavvieWater zapłacimy 199 dolarów, kuweta LavvieBox będzie kosztować aż 249 dolarów, a obroża LavvieTag – niecałe 100 dolarów. Sprzęt powinien być dostępny do kupienia do końca marca tego roku.

Warto pamiętać, że pomimo wysokiego zaawansowania technologicznego urządzeń firmy PurrSong, nie zastąpią one w pełni regularnych wizyt u weterynarza. Według zwierzęcych lekarzy, produkty wyżej wymienionej firmy są dokładne w 90%. PurrSong natomiast zapowiedział zwiększenie dokładności do 95% do końca 2022 roku.

Produkty PurrSong na pewno będą w stanie zapobiec wielu chorobom, a także wcześnie wykryć niepokojące objawy u kotów. Akcesoria potrzebne do życia codziennego zwierzaka zwykle kupujemy raz na wiele lat, więc może warto od razu wyposażyć się w takie, dzięki którym będziemy spokojni o zdrowie naszego zwierzaka.