Razer Zephyr
fot. Razer

Razer pokazał nową maskę, przez którą będzie cię słychać bardzo wyraźnie. Z RGB, oczywiście

Prowadzenie rozmowy w miejscach publicznych bywa w tych czasach problematyczne. Razer pragnie zażegnać ten problem i prezentuje zjawiskową maseczkę Razer Zephyr Pro, w której nie tylko dobrze się wygląda, ale również jest się dobrze słyszalnym.

Razer Zephyr Pro, czyli Project Hazel w pełnej krasie

Być może pamiętacie, że rok temu na łamach Tabletowo.pl pisaliśmy na temat konceptu Razera przedstawiającego inteligentną maskę ochronną, wyposażoną w system wentylacji powietrza, podświetlenie RGB oraz mikrofon i głośnik. Project Hazel, bo tak wówczas Razer przedstawiał ten produkt, pojawił się w drugiej połowie 2021 roku na rynku pod nazwą Zephyr.

Niestety, był on pozbawiony mikrofonu i głośnika, dzięki którym prowadzenie rozmów mogłoby być o wiele wygodniejsze. Nic straconego, bowiem zaprezentowano ulepszoną wersję produktu, czyli Zephyr Pro. Jest to dokładnie ten produkt, którego wstępny projekt ujrzeliśmy podczas CES 2021.

Razer Zephyr Pro
fot. Razer

Wewnątrz maski producent zamontował mikrofon zbierający głos użytkownika podczas prowadzenia rozmów, a z drugiej strony urządzenia, na wysokości podbródka, znalazł się dedykowany głośnik, emitujący głos. Razer wyposażył Zephyra Pro w system wentylacji powietrza, składający się z dwóch wiatraków, pracujących z maksymalną prędkością 6200 RPM. W połączeniu z filtrami N95, zapewnia bezpieczne i wygodne oddychanie.

Producent uzyskał odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i, choć Zephyr Pro nie sprawdzi się wśród pracowników systemu ochrony zdrowia, z pewnością może być wykorzystywany na co dzień bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania.

Razer Zephyr
fot. Razer

Produkt wyróżnia system podświetlenia Chroma RGB. Kolorowe diody zostały umieszczone na bokach okrągłych wywietrzników, co pozwala na prawdziwie gamingowe oddychanie we wsparciu 16,8 miliona kolorów. Względem podstawowego Zephyra, model Pro różni się więc jedynie funkcją wzmocnienia głosu.

Producent jak dotąd nie ujawnił oficjalnej ceny nowego modelu, lecz The Verge podaje, że Zephyr Pro ma być dostępny w cenie 149,99 dolarów lub 199,99 dolarów z filtrami, które mają wystarczyć na dodatkowe 99 dni użytkowania. Jest to o 50 dolarów więcej, niż wynosi cena podstawowego modelu, bez wzmacniania głosu.

Dostępność inteligentnej maski nie jest jeszcze znana, lecz producent pozwala zapisać się na listę oczekujących, by otrzymać maila, gdy produkt trafi do sprzedaży.