Aplikacja Kreativ (źródło: IKEA)
Aplikacja Kreativ (źródło: IKEA)

Wkrótce zaprojektujesz mieszkanie z użyciem IKEA Kreativ również w Polsce

Popularna szwedzka sieć sklepów meblowych IKEA ma zamiar wprowadzić wirtualne narzędzie Kreativ, które posłuży Polakom w aranżacji wnętrz. Aplikacja, wsparta sztuczną inteligencją, ma trafić w nasze ręce jeszcze w tym roku. Jakie da nam możliwości?

Zaaranżuj cały dom w wirtualnym świecie – jak tylko chcesz!

IKEA Kreativ to ciekawe rozwiązanie technologiczne, które pozwala na zaaranżowanie wnętrz bez wychodzenia z domu. Nie wymaga krępujących rozmów z konsultantem czy pośpiechu w podejmowaniu istotnych dla domowników decyzji. Umożliwia samodzielne dostosowywanie mebli w taki sposób, aby spełnić oczekiwania dosłownie każdej osoby korzystającej z planowanych pomieszczeń.

Co istotne, zapowiadane dla Polski narzędzie ma pojawić się jeszcze w tym roku i ma być w pełni darmowe. Aplikacja nie tylko wyświetli nam ułożone we wnętrzach meble i akcesoria, wybrane z katalogu, ale również pozwoli od razu zamówić cały zestaw produktów. Całość wesprze sztuczna inteligencja.

Aplikacja Kreativ (źródło: IKEA)
Aplikacja Kreativ (źródło: IKEA)

IKEA Kreativ, czyli kreatywne wnętrza w smartfonie

Aplikacja IKEA Kreativ wizualizuje każdy przedmiot, o jakim marzymy, w najbardziej niestandardowych wnętrzach. Do jej działania wystarczy zeskanowanie danego pomieszczenia, a później pozostaje już tylko usuwanie starych mebli oraz dodawanie poszczególnych obiektów czy usuwanie ich, gdy jednak nas nie przekonają lub nie wpasują się w otoczenie. Poza tą możliwością użytkownik będzie mógł swobodnie przestawiać czy obracać przedmioty.

Planowana usługa trafi w tej formie do wszystkich zalogowanych użytkowników, jednak bez logowania nie będzie możliwe skorzystanie ze skanowania, a jedynie wybór szablonów spośród sypialni, pokoju dziennego, jadalni czy biura.

Z kreatora mogą już korzystać osoby znajdujące się w USA, Szwecji, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Holandii, jednak z czasem aplikacja ma zostać rozpowszechniona na inne kraje, a do końca roku ma również trafić do Polski.

Aplikację IKEA Kreativ będzie można uruchomić na urządzeniach mobilnych, opartych o system iOS lub Android, a także na komputerze.