Vision Pro (źródło: Apple)

Apple zapowiada super płynną współpracę aplikacji z goglami Vision Pro

Dotychczas stworzone aplikacje, które dostępne są na iPadach i iPhone’ach automatycznie trafią do nowej wersji App Store. Dzięki temu możliwe będzie uruchamianie lubianych apek bezpośrednio za pomocą gogli Apple Vision Pro.

Vision Pro z dotychczasowymi aplikacjami

Gogle Apple Vision Pro, które zostały zaprezentowane w czerwcu br. podczas wydarzenia WWDC 2023, nadal nie są dostępne do zakupu. Jak wynika z informacji, sprzęt ma być dostępny od przyszłego roku w witrynie producenta oraz w sklepach Apple Store na terenie USA. Oznacza to, że fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Firma jednak nie porzuca tematu i informuje przyszłych użytkowników innowacyjnych gogli o aplikacjach, które mają trafić do nowej wersji App Store, gdy urządzenie już się pojawi.

Vision Pro (źródło: Apple)
Vision Pro (źródło: Apple)

Jak informuje firma, nowy system App Store z Vision Pro ma zawierać propozycje dla użytkowników dedykowane dla systemu Vision OS. Oznacza to, że aplikacje i gry obejmą również dotychczasowe systemy, lubiane przez posiadaczy iPadów oraz iPhone’ów. Będzie można z nich korzystać na najnowszym sprzęcie. Co ciekawe, używane funkcje aplikacji można będzie w prosty sposób przenieść na Vision Pro już w pierwszym dniu ich otrzymania.

Apple ułatwia korzystanie z gogli

W ciągu nadchodzącej jesieni technologiczny gigant z Cupertino ma w planach wprowadzić App Store do wersji beta systemu Vision OS, dostępnej dla deweloperów. Aplikacje uznawane za domyślne dla iPhone’ów czy iPadów będą trafiały w sposób automatyczny do sklepu firmy Apple. Oznacza to, że utworzone przez deweloperów aplikacje od razu trafią do posiadaczy i użytkowników nadchodzących gogli Vision Pro.

Firma zaproponowała twórcom laboratoria programistyczne. Wśród lokalizacji można wymienić Cupertino, Londyn, Monachium, Szanghaj, Singapur oraz Tokio. Wielu programistów jednak musi pracować na symulatorach, przez wzgląd na ograniczoną liczbę dostępnych urządzeń.