Nowe dzieła z MET w bibliotece Art Store dla telewizorów The Frame (źródło: Samsung)
Nowe dzieła z MET w bibliotece Art Store dla telewizorów The Frame (źródło: Samsung)

Samsung The Frame z nowym obrazami w Art Store

Jeden z ciekawych telewizorów produkcji firmy Samsung, który – gdy nie wyświetla multimediów – przypomina obraz, zyskuje dostęp do kolejnych wyjątkowych dzieł sztuki. Tym razem użytkownicy The Frame mogą wyświetlać obrazy z nowojorskiego Metropolitalnego Muzeum Sztuki (MET).

Telewizor czy obraz? Jedno i drugie!

Samsung The Frame zyskał na popularności dzięki swojej innowacyjności, która sprawia, że goście wręcz nie są w stanie odróżnić czy na naszej ścianie wisi obraz czy też telewizor. Ten wyświetlacz to całkowita odmiana dla naszych domowych wnętrz i ekranów rozrywkowych.

Sprzęt jest dodatkowo ciekawy przez wzgląd na dostęp do ogromnego zasobu sklepu Art Store, który zbiera w sobie mnóstwo światowych, znanych dzieł. W taki właśnie sposób użytkownicy The Frame mogą oglądać obrazy Salvadora Dali, a teraz biblioteka ta powiększa się o kolejne 38 dzieł, pochodzących z nowojorskiego Metropolitalnego Muzeum Sztuki.

Opcja ta jest możliwa dzięki podjęciu współpracy partnerstwa MET z Samsung Electronics i sprawia, że użytkownicy mają sztukę na wyciągnięcie ręki. Wyświetlane na ekranie obrazy charakteryzują się wysokim poziomem realizmu i żywymi kolorami.

Najnowsze obrazy dostępne na Samsung The Frame

Wśród obrazów dostępnych w bibliotece Art Store pojawiło się 38 nowych propozycji, od teraz znajdują się tam również prawdziwe legendy, jakie można na żywo spotkać w Metropolitalnym Muzeum Sztuki. Użytkownicy mogą wyświetlać m. in. takie dzieła, jak Próba baletowa na scenie Edgara Degasa, Słonecznik Vincenta Van Gogha, Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a czy też Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata.

Poza nowymi obrazami posiadacze telewizora mogą wyświetlać dzieła, które ulokowane są w muzeach, takich jak Luwr w Paryżu, Prado w Madrycie, Albertina w Wiedniu, Tate Modern w Londynie czy Van Gogha w Amsterdamie. Łącznie w bibliotece można odnaleźć 2300 dzieł, które można wyświetlać.

Dostęp do wszystkich tych zasobów wymaga opłacenia subskrypcji miesięcznej w wysokości 20,90 złotych lub rocznej 209,90 złotych.