Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)
Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)

Obrazy Salvadora Dali dostępne na telewizorach Samsung The Frame

Kilkanaście dzieł Salvadora Dali trafia do Samsung Art Store. Dzięki temu posiadacze telewizorów The Frame, które mogą dosłownie zmienić się w obraz wiszący na ścianie, mają dostęp do kolejnych arcydzieł znanych na całym świecie.

The Frame – telewizor i obraz w jednym

Samsung Electronics podjął się współpracy z Fundacją Gala-Salvador Dali, która jest prywatną instytucją kulturalną, utworzoną przez znanego malarza. Dzieła tego popularnego artysty charakteryzują się niezwykle ciekawymi i wciągającymi iluzjami, ogromną dbałością o szczegóły, a przy tym uznawany jest za jednego z najbardziej nieszablonowych i najbarwniejszych artystów XX wieku.

Telewizor The Frame jest zupełnie inną formą urządzenia znanego nam z naszych centrów domowej rozrywki. Przede wszystkim, gdy jest uruchomiony, spełnia zadania wymaganego od tradycyjnego wyświetlacza TV, natomiast po jego wyłączeniu ekran zamienia się w wybrany z biblioteki obraz.

Bogata galeria zebrana w Samsung Art Store mieści ponad 1600 dzieł sztuki. Aby jednak uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych i najbardziej znanych dzieł na świecie, konieczne jest wykupienie subskrypcji, której koszt miesięczny to 20,99 złotych lub roczny – 209,90 złotych.

Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)
Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)

Nowe arcydzieła nadchodzą do Art Store

Co jakiś czas liczba dostępnych obrazów i grafik powiększa się. Tym razem zasoby biblioteki Art Store zostały wzbogacone o 12 najbardziej uderzających dzieł Salvadora Dali. Dzięki temu posiadacze telewizorów The Frame mogą w swoich domowych pomieszczeniach podziwiać m. in. „Trwałość pamięci”, „Kuszenie Świętego Antoniego” czy „Łabędzie odbijające się w wodzie jako słonie”.

Biblioteka Samsunga pozwala na wyświetlanie obrazów również takich artystów, jak Claude Monet, Johannes Vermeer czy Julia Contacessi.