Microsoft Bing z GPT-4
(źródło: Microsoft)

Chatbot AI Bing ma już pół roku. Microsoft świętuje

Minęło już sześć miesięcy, odkąd Microsoft uruchomił swojego chatbota, opartego o algorytmy sztucznej inteligencji. Bing w tym dość krótkim czasie stał się jednym z pierwszych botów, z którego mogli skorzystać wszyscy użytkownicy i posiadacze przeglądarki Edge. Co jeszcze przyniósł ze sobą bot?

Inteligentne tworzenie zdjęć i historia czatu

Microsoft ogłosił, iż świętuje pół roku, odkąd wprowadził swojego chatbota sztucznej inteligencji. W ciągu tych ostatnich sześciu miesięcy Bing przeprowadził ponad miliard czatów, a także pozwolił na wygenerowanie ponad 750 milionów obrazów.

Chatbot AI generuje obrazy (źródło: Bing.com)
Chatbot AI generuje obrazy (źródło: Bing.com)

Użytkownicy mogą korzystać z wielu inteligentnych funkcji. Jedną z nich jest Bing Image Creator, który został oparty o model DALL-E, opracowany przez Open AI, a więc firmę, która odpowiedzialna jest za stworzenie głośnego ChatGPT. Dzięki temu chatbot Microsoftu jest w stanie wizualizować wszelkie pomysły i pokazywać je w formie obrazów.

Przedsiębiorstwo, na prośby użytkowników, zadbało również o to, aby gromadzić historię czatu. Dzięki temu żadna odpowiedź bota nie przepadnie i w dowolnej chwili będzie możliwe jej przywrócenie. Opcja ta wyświetlana jest z prawej strony w obrębie sekcji „Ostatnia aktywność”. Poza przeglądaniem i powracaniem do wybranej rozmowy, możliwe jest także usuwanie, dokonywanie zmiany nazwy, eksportowanie czy udostępnianie swoich rozmów z botem innym użytkownikom.

Najnowsze możliwości Binga

Chatbot AI to nie tylko przeglądarka Edge, ale również aplikacja mobilna Bing, dzięki której możliwe jest skorzystanie z funkcji bota w każdym miejscu i czasie. Ponadto, sztuczna inteligencja Microsoftu dotarła także do wiodącego systemu Windows, w którym pojawił się Copilot. Jest to przydatny pomocnik, który wspiera użytkowników na wielu poziomach działań. Gigant z Redmond wprowadził też sztuczną inteligencję do klawiatury SwiftKey, ulepszając jej możliwości przewidywania tekstu.

W ostatnim czasie z możliwości Binga można skorzystać również w przeglądarkach innych firm, dostępnych zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach. Niestety nie jest to jeszcze powszechnie dostępne we wszystkich przeglądarkach i u każdego użytkownika. Co więcej, ograniczona jest również wydajność oraz liczba funkcji, dlatego chcąc cieszyć się większą wolnością, sugerowane jest korzystanie z Edge, co w sumie nie dziwi.

Chatbot Bing Microsoftu nie działa jeszcze u wszystkich użytkowników w obcych przeglądarkach (źródło: Google Chrome)
Chatbot Bing Microsoftu nie działa jeszcze u wszystkich użytkowników w obcych przeglądarkach (źródło: Google Chrome)

Poza tym wśród niedawnych nowości można jeszcze wspomnieć o trybie ciemnym, który nieco mniej męczy oczy przy dłuższym korzystaniu. Chatbot pozwala także na wklejanie do czatu obrazów, które sztuczna inteligencja ma zinterpretować. Microsoft wprowadza także funkcję Bing Chat Enterprise, która wspomaga użytkowników, będących członkami organizacji.