Dron z czujnikiem LiDAR (źródło: GeoCue)
Dron z czujnikiem LiDAR (źródło: GeoCue)

Czujniki LiDAR z Polski trafią do oferty geoprzestrzennej dedykowanej dla Europy Środkowej

Polska firma rozpoczęła współpracę z GeoCue. Grupa ta zajmuje się gromadzeniem oprogramowania i sprzętu, pochodzących od różnych dostawców, które pozwolą na uzyskanie wysokowydajnych technologii opartych o LiDAR, dedykowanych przede wszystkim dla dronów.

Zaawansowane rozwiązania dla czujników i technologii opartych o LiDAR

Amerykańska grupa GeoCue, oferująca liczne rozwiązania dla mapowania LiDAR-owego, łączy swoje siły z firmą TPI, wywodzącą się z Polski. Przedsiębiorstwo jest największym dostawcą sprzętu geoprzestrzennego w naszym kraju, a teraz może stać się częścią globalnej sieci dystrybucji. Dzięki temu najbardziej nowoczesne systemy przestrzenne mogą zostać rozpowszechnione, zarówno w naszych stronach, jak i na całym świecie.

Dron z czujnikiem LiDAR (źródło: TPI)
Dron z czujnikiem LiDAR (źródło: TPI)

TPI zajmuje się dostarczaniem rozwiązań związanych z systemami pomiarowymi, które swoje zastosowanie odnajdą na terenie Europy Środkowej i Zachodniej, w takich branżach, jak geodezja, budownictwo, przemysł czy precyzyjne rolnictwo.

Firma oferuje czujniki obrazowania 3D TrueView, dedykowane dla rozwiązań LiDAR-owych oraz fotogrametrycznych, które są zintegrowane z ładunkami o niewielkiej masie.

Technologie oraz system LP360, proponowane przez TPI, pozwalają na opracowanie szybkiego, łatwiejszego oraz automatycznego tworzenia chmur punktów w 3D na podstawie zdjęć wykonanych przez bezzałogowe statki powietrzne.

TPI dystrybutorem GeoCue (źródło: TPI)
TPI dystrybutorem GeoCue (źródło: TPI)

Szanse na rozwój czujników i planowania geoprzestrzennego w Europie Środkowej i Wschodniej

Grupa GeoCue natomiast zbiera wokół siebie wiele firm, które oferują najwyższej jakości oprogramowanie, sprzęt, a także wszelkie wsparcie i szkolenia, w obrębie technologii LiDAR-owych i dronów. Dzięki temu rynek otrzymuje skuteczne rozwiązania pozwalające na gromadzenie, przetwarzanie i zarządzanie danymi z różnych regionów świata.

Jak zapowiada grupa, urządzenia i oprogramowanie firmy TPI oraz różnorodne doświadczenie GeoCue pozwolą na podniesienie możliwości geoprzestrzennych, które oferowane są dla klientów pochodzących z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii, Litwy oraz Ukrainy.