Eve z dostępem do Matter (źródło: Eve)
Urządzenia Eve z dostępem do Matter (źródło: Eve)

Eve ma nowe rolety kompatybilne z Matter i Apple Home

Na niemieckim rynku pojawiły się nowe inteligentne rolety Eve Blinds Collection. Sprzęt jest kompatybilny ze standardem Matter i protokołem Thread, dzięki czemu może być obsługiwany przez dowolnie wybraną przez domowników platformę Smart Home.

Inteligentne rolety wygodą w domu

Rolety mogą stać się elementem inteligentnego domu, sprawiającym, że możemy je wygodnie zautomatyzować oraz sterować nimi bez wstawania z kanapy, korzystając z urządzenia mobilnego. Jedną z marek, która w swojej gamie inteligentnych produktów znalazła miejsce na mechanizmy, silniki oraz rolety, jest Eve.

MotionBlinds to znany i lubiany przez użytkowników sprzęt, zmieniający zwyczajne rolety w zaawansowany element Smart Home. Ten mechanizm do automatyzacji pod koniec zeszłego roku został obdarowany dostępem do standardu Matter, będącym sporym ułatwieniem dla osób tworzących rozbudowany inteligentny dom.

Teraz natomiast firma idzie o krok dalej i za naszą zachodnią granicę wprowadza do sprzedaży nowe inteligentne rolety Blinds Collection. Produkty mają obejmować mechanizmy wraz z tkaniną o różnorodnych zastosowaniach, które nie tylko wpasują się w wydźwięk „smart”, ale również w styl mieszkania.

Nowe inteligentne rolety Blinds Collection (źródło: Eve)
Nowe inteligentne rolety Blinds Collection (źródło: Eve)

Nowość od Eve na niemieckim rynku

Eve Blinds Collection mają być prawdziwie inteligentne – współpracują z Apple Home, protokołem Thread oraz standardem Matter, dzięki czemu użytkownik może samodzielnie wybrać preferowaną platformę. Dowolność pozwoli z kolei na otwieranie czy zamykanie rolet z wykorzystaniem ulubionego asystenta, takiego jak Amazon Alexa, Siri czy Asystent Google. Oczywiście producent Eve zadbał o własną aplikację, w której liczba funkcji jest większa. Wśród opcji znalazła się m.in. technologia Adaptive Shading, sprawiająca, że roleta na bieżąco i automatycznie dostosowuje się do obecnego położenia słońca.

Najnowsze urządzenie jest ładowalne za pomocą portu USB-C, a w awaryjnych przypadkach można odsłonić czy zasłonić rolety ręcznie za pomocą tradycyjnego sznurka.

Eve Blinds Collection obejmuje trzy rodzaje tkanin. Przyszli użytkownicy mogą wybierać spośród półprzezroczystej kolekcji Comfort, zaciemniającej Comfort oraz posrebrzanej Solar, która również zagwarantuje izolację termiczną. Próbki tkanin można zamówić za darmo, a po dokonaniu wyboru oraz podaniu odpowiednich wymiarów roleta zostanie wyprodukowana wprost na konkretne okno.

Nowy element inteligentnego domu marki Eve trafił już na rynek niemiecki, a ceny rozpoczynają się od 270 euro.