Eve z dostępem do Matter (źródło: Eve)
Urządzenia Eve z dostępem do Matter (źródło: Eve)

Silniki do rolet Eve MotionBlinds otrzymują dostęp do standardu Matter

Urządzenia MotionBlinds marki Eve po dwóch latach od pojawienia się na rynku zyskują aktualizację, dzięki której te silniki do rolet mogą korzystać z Matter. Ten standard inteligentnego domu staje się coraz bardziej popularny i pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji na największych platformach Smart Home.

Silniki Eve ze standardem inteligentnego domu

Silniki MotionBlinds pozwalają na uczynienie tradycyjnych rolet automatycznymi. Dzięki nim nie musimy szarpać się ze sznurkami, a otrzymać wygodną możliwość odsłonięcia czy zasłonięcia okna za pomocą jednego przycisku w smartfonie. Aktualizacja marki Eve była wyczekiwana przez użytkowników, aby Ci mogli szerzej korzystać z funkcjonalności swojego urządzenia.

Osoby, które posiadają to inteligentne rozwiązanie mogą samodzielnie uruchomić aktualizację w ustawieniach aplikacji Eve. System samodzielnie zweryfikuje czy huby i obecnie podłączone silniki spełniają potrzebne wymagania, takie jak wersja systemu iOS (16.4 lub nowsza) oraz łączność Thread.

Proces migracji do Matter oraz korzyści z aktualizacji

Jeśli użytkownik podejmie decyzję o migracji swojego urządzenia z HomeKit do Matter w aplikacji Eve, należy pamiętać o tym, iż nie można go z powrotem przenieść sprzętu do obecnie używanego systemu. Aktualizacja jest szczególnie warta uwagi, jeśli używamy urządzeń Smart Home na innej platformie, na przykład Google Home. Gdy jednak głównie wykorzystujemy Apple Home trzeba być świadomym, iż funkcje czy obecna wydajność będzie taka sama jak dotychczas.