Inteligentny zamek (źródło: Nuki)
Smart Lock 4. generacji (źródło: Nuki)

Oto pierwszy inteligentny zamek zgodny z Matter-over-Thread

Nuki to austriacka marka, która w swoim portfolio gromadzi przede wszystkim inteligentne zamki. Właśnie poszerza gamę sprzętów o czwartą generację Smart Lock i Smart Lock Pro. Nowe urządzenia obsługują standard Matter-over-Thread.

Inteligentny zamek Nuki (4. gen) z Matter-over-Thread

Inteligentne zamki to urządzenia, które pozwalają na łatwiejsze otwieranie drzwi, bez konieczności poszukiwania klucza w torebce. Wystarczy kod, smartfon czy nawet odcisk palca, aby domowe wrota wpuściły nas do ciepłego zacisza. Na rynku pojawia się mnóstwo rozwiązań, a producenci wyprzedzają się w coraz to nowszych pomysłach i metodach na ułatwienie życia użytkowników.

Jedną z firm, która specjalizuje się w inteligentnych zamkach, jest Nuki. Ta austriacka firma wypuściła właśnie na rynek czwartą już generację Smart Locka. Tym razem urządzenie w wersji Pro otrzymało o 30% wydajniejszą baterię, mogącą służyć domownikom nawet przez pół roku bez potrzeby ładowania.

Najnowsza generacja zamków charakteryzuje się łatwą instalacją od strony wewnętrznej, która nie wymaga interwencji w postaci wiercenia czy wkręcania śrub w drzwi. Urządzenia otrzymały dostęp do funkcji Auto Unlock, pozwalającej na automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi, oraz funkcji dziennika, odpowiedzialnej za rejestrowanie każdego procesu otwarcia i zamknięcia drzwi.

Standard Matter-over-Thread i cena nowych urządzeń

Smart Lock (4. generacji) otrzymał dostęp do standardu Matter-over-Thread. Technologia ta jest sposobem na łatwe połączenie i zarządzanie inteligentnymi urządzeniami na wybranej przez użytkownika, wiodącej platformie Smart Home, która łączy w jeden ekosystem gadżety, pochodzące od różnych producentów. Dzięki tej opcji inteligentny zamek Nuki może już teraz być sterowany za pomocą Google Home oraz Apple Home, a wkrótce do tego grona dołączy też Amazon Alexa oraz Samsung SmartThings.

Inteligentny zamek (źródło: Nuki)
Smart Lock 4. generacji (źródło: Nuki)

Cena Nuki Smart Lock (4. generacji) w białym wydaniu wynosi 169 euro, natomiast model Pro w wersji ładowalnej, w kolorze białym lub czarnym do wyboru oraz pokrętłem z aluminiowym wykończeniem kosztuje 279 euro.