Najnowszy inteligentny zamek GO (źródło: Tedee)
Najnowszy inteligentny zamek GO (źródło: Tedee)

Tedee GO to zamek inteligentny, który zamontujesz w mgnieniu oka

Firma Tedee jest producentem inteligentnych zamków, w tym flagowego smart locka Tedee PRO, który okazał się hitem. Teraz jednak na rynek wchodzi kolejny produkt, gwarantujący bezpieczeństwo, łatwą instalację oraz przystępną cenę.

Trzy kroki do bezpieczeństwa, czyli łatwy montaż Tedee GO

Po czterech latach od premiery popularnej wersji PRO przyszedł czas na kolejny produkt, a jest nim Tedee GO. Choć starszy zamek został okrzyknięty najlepszym, niektórzy użytkownicy nie mogli podołać sposobowi jego mocowania na wkładce bębenkowej. Dlatego też producent wyszedł z inicjatywą i w najnowszej wersji smart urządzenia zaproponował dużo łatwiejszą wersję montażu, praktycznie niewymagającą technicznych umiejętności.

Porównanie zamka PRO - po prawej i GO - po lewej (źródło: Tedee)
Porównanie zamka PRO – po prawej i GO – po lewej (źródło: Tedee)

Instalacja opiera się o zaledwie trzy banalne kroki. Pierwszym z nich jest włożenie dotychczas używanego klucza do istniejącego zamka. Następnie należy na nim umieścić nakładkę Tedee GO, a później pozostaje już tylko przekręcenie trzech śrubek.

Inteligentny zamek, który otworzysz zdalnie, wybranym asystentem, ale też zwykłym kluczem

Nowy smart lock cechuje smukła i niewielka konstrukcja o cichszej pracy, w porównaniu do innych propozycji, pojawiających się na rynku. Ponadto urządzenie wspiera dedykowaną aplikację mobilną, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie sterować zamkiem w oparciu o chmurę, a także automatycznie otwierać i zamykać drzwi.

Inteligentny zamek GO (źródło: Tedee)
Inteligentny zamek GO (źródło: Tedee)

Sprzęt jest też kompatybilny z innymi 15 platformami Smart Home – wśród najbardziej znanych można wymienić Apple Home, Amazon Alexa czy Google Home. Domownicy mogą także skorzystać z Asystenta Google oraz Siri, gdyż najnowszy zamek otrzymał dostęp do standardu Matter.

Pomimo niższej ceny i łatwiejszego montażu edycja GO nie jest gorsza pod względami bezpieczeństwa od starszej wersji. Inteligentne zamki tego producenta mogą działać w trybie ciągłym nawet 6 miesięcy na jednym ładowaniu czy zestawie baterii.

Cena inteligentnego zamka Tedee GO wynosi około 949 złotych.