Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)
Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)

Nowy inteligentny zamek Netatmo wchodzi na rynek

Netatmo, marka znana z urządzeń dedykowanych dla Smart Home’u, wprowadza nowy inteligentny zamek i klucze. Urządzenie zostało wyposażone w antywłamaniową konstrukcję, ma również dostęp do łączności Bluetooth oraz NFC. Co jeszcze zaproponował producent?

Inteligentny zamek bez połączenia z internetem

Najnowszy inteligentny zamek, zaproponowany przez francuską markę Netatmo, został wykonany zgodnie z europejską normą EN15684. Dzięki antywłamaniowej konstrukcji zamek jest chroniony przez możliwością siłowego otwarcia zamka przez osoby trzecie. Cylinder, stanowiący podstawowy element zamka, został wykonany ze stali nierdzewnej, co sprawia, że urządzenie cechuje się wysoką wytrzymałością.

Nowe urządzenie nie jest połączone z internetem, dzięki czemu nie ma możliwości do pokonania przez złodziei, wykorzystujących piractwo komputerowe do otwarcia sprzętu. Oznacza to także, że zamek nie otworzy się w trybie zdalnym, co niestety niesie za sobą kilka ograniczeń dla użytkownika. Inteligentny zamek Netatmo otwiera się jedynie za pomocą urządzenia mobilnego, zlokalizowanego w bliskiej odległości, w oparciu o Bluetooth lub inteligentne klucze z NFC.

Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)
Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)

Dostęp dla gości i inteligentne klucze

Inteligentny klucz marki Netatmo może być używany jak tradycyjny, co sprawia, że domownicy, którzy zapomnieli czy nie używają na co dzień smartfona mogą bez problemu wejść do mieszkania. Sprzęt ten działa w oparciu o certyfikowaną technologię NFC, która jest niepowtarzalna i niemożliwa do replikacji. Dezaktywacja zagubionego lub skradzionego klucza możliwa jest w oparciu o dedykowaną aplikację.

Zestaw pojawiający się w sprzedaży jest wyposażony w trzy klucze, jednak możliwe jest powiększenie tej liczby na zasadzie dokupienia kolejnych w sklepie internetowym producenta. Co ciekawe, jeden inteligentny klucz może otwierać wiele smart zamków.

Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)
Inteligentny zamek (źródło: Netatmo)

Użytkownicy mogą udzielić tymczasowego dostępu do drzwi w aplikacji Home + Security, oznacza to, że podczas wyjazdu czy wakacji wybrani sąsiedzi lub rodzina mogą dostać się do domu, używając do tego celu smartfona z zainstalowaną aplikacją Home + Guest.

Inteligentny zamek został wyposażony w baterię, która działa bez wymiany przez ponad rok. Jeśli poziom jej naładowania będzie się wyczerpywał, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie w aplikacji. Sprzęt umożliwia także zastosowanie zasilania awaryjnego za pomocą przewodu micro-USB. Nowość Netatmo jest także kompatybilna z Apple Home.

Póki co produkt jest dostępny w wybranych krajach Europy, a z czasem będzie też możliwy do zamówienia w Polsce.