Czujnik dymu (źródło: Netatmo)
Czujnik dymu (źródło: Netatmo)

Debiutują nowe czujniki Netatmo. Będą kompatybilne z Google Home

Firma Netatmo ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego inteligentnego czujnika dymu oraz tlenku węgla. Dodatkowo urządzenia mają być kompatybilne z aplikacją Google Home, a także mogą być obsługiwane głosowo.

Głosowa komunikacja z nowymi czujnikami Netatmo

Czujniki dymu oraz tlenku węgla, zwanego również czadem, są niezwykle istotnymi elementami, które powinny znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie one bacznie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz posiadanych dóbr materialnych. Najnowsze sprzęty Netatmo mają być teraz jeszcze bardziej smart, dzięki obsłudze w aplikacji Google Home.

Czujnik dymu (źródło: Netatmo)
Czujnik dymu (źródło: Netatmo)

Te wykrywacze dymu oraz czadu otrzymały dostęp do funkcji głosowego sterowania, co pozwala na uruchomienie próbnego alarmu lub też dezaktywowanie go, gdy jest fałszywy i wywołany błahostką, jak na przykład przypalony obiad. Urządzenia współpracują z najpopularniejszymi asystentami głosowymi, czyli z Alexą, Siri oraz Asystentem Google.

Łatwy montaż i obsługa w aplikacji

Oba rodzaje nowych czujników działają w sposób bezprzewodowy i nie wymagają trudnej instalacji, z którą wiąże się jedynie przykręcenie do sufitu lub ściany, w zależności od rodzaju urządzenia. Podłączenie natomiast polega na połączeniu urządzenia z siecią Wi-Fi oraz aplikacją Home + Security, gdzie również można się zapoznać z aktualnym poziomem czadu.

Czujniki czadu powinny być instalowane w każdym z pomieszczeń, gdzie lokowane są urządzenia odpowiedzialne za emisję spalin. Należą do nich kotły, kominki czy też kuchenki gazowe. Natomiast urządzenia wykrywające dym powinny być umieszczane na każdym piętrze.

Czujnik dymu (źródło: Netatmo)
Czujnik dymu (źródło: Netatmo)

Sprzęt Netatmo jest wyjątkowo wytrzymały i wyposażony w wysoce wydajne baterie o żywotności sięgającej nawet do 10 lat, a jego syrena alarmowa emituje dźwięk na poziomie 85 decybeli.

Każdy z nowych czujników można zakupić za 469,99 złotych, natomiast aplikacja jest w pełni darmowa oraz kompatybilna z iOS oraz z Androidem 5.0 i nowszymi.