Telewizor BRAVIA XR A80L (źródło: Sony)

Sony rozpoczęło sprzedaż nowych telewizorów OLED

Najnowsze telewizory Sony BRAVIA OLED A80L trafiły już do sprzedaży i dostępne są w rozmiarze 55 cali oraz 65 cali. Charakteryzuje je wydajne przetwarzanie obrazu, nowoczesna technologia akustyczna i kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi.

Nowoczesne technologie Sony wzmacniają odczucia filmowe

Działanie telewizorów OLED A80L, o których wspominaliśmy w marcu, oparte zostało o procesor Cognitive Processor XR, którego zwieńczeniem jest nowa technologia XR Clear Image. Ma ona bezpośredni wpływ na wygładzenie obrazu, zapobiega jego zamazywaniu i dodatkowo ogranicza zakłócenia związane z szybkim przemieszczaniem się obiektów w wyświetlanych treściach. Ponadto procesor bezpośrednio wpływa na lokalne wygaszanie, zwiększenie jasności, a także niweluje powstawanie poświaty.

Dźwięk emitowany z nowych telewizorów również osiąga wysoką jakość, a jest to możliwe dzięki funkcji Acoustic Center Sync, pozwalającej na połączenie telewizora z kanałem centralnym soundbara. System dźwiękowy nowych OLEDów otrzymał także dostęp do technologii 360 Spatial Sound Mapping, która pozwala na stworzenie wirtualnych głośników. Dodatkowo producent wdrożył opcję Acustic Surface Audio+, która pozwala na emitowanie drgań wibracji i wibracji obrazu, dopasowanych do wyświetlanych akcji.

Dodatkowe funkcje dla graczy

Sony nie zapomniało również o graczach, którzy w nowych telewizorach BRAVIA XR będą mieli szansę na zupełnie nową jakość rozrywki. Wśród funkcji dedykowanych dla użytkowników PlayStation 5 znalazła się przede wszystkim optymalizacja jakości obrazu w postaci Auto HDR Tone Mapping, polegające na automatycznym odwzorowywaniu odcieni HDR, oraz Auto Genre Picture Mode, którego działanie pozwala na dostosowaniu trybu obrazu do gatunku gry.

Poza tym nowi użytkownicy Sony BRAVIA XR mogą samodzielnie dostosowywać obraz w grach z poziomu ustawień, wśród których znajduje się m. in. korektor czerni, zmienna częstotliwość odświeżania VRR czy też osłabianie rozmycia ruchu. Możliwa jest również zmiana rozmiaru ekranu oraz rodzaju celownika.

Firma Sony nieustannie realizuje plan związany z ochroną środowiska, który nazywa się Road to Zero. Jest on związany z ograniczeniem używania tworzyw sztucznych, co bezpośrednio wpływa na środowisko naturalne.

Cena 55-calowego modelu ma wynieść około 9,5 tysiąca złotych, natomiast 65-calowy związany jest z kosztem około 12,5 tysięcy złotych.