Aplikacja Microsoft Designer (źródło: Microsoft)
Aplikacja Microsoft Designer (źródło: Microsoft)

Microsoft Designer dostępny już w wersji testowej. Spójrz, jak łatwo możesz tworzyć grafiki!

Moc sztucznej inteligencji sieje spory zamęt, ale jest przede wszystkim podstawą kolejnych, licznych narzędzi. Często pozwalają one na łatwiejsze i kreatywniejsze tworzenie, szczególnie grafik czy obrazów. Microsoft opracował właśnie kolejną aplikację, która może poruszyć świat.

AI w Bing, Edge i generatorze obrazów AI, a teraz jeszcze w Microsoft Designer

Sztuczna inteligencja Microsoftu wdrażana jest sukcesywnie od kilku miesięcy. Niedawno, bo w lutym tego roku, firma ulepszyła swoją wyszukiwarkę Bing oraz przeglądarkę Edge. Miesiąc później możliwe było już generowanie obrazów AI, a teraz wystartowało najnowsze narzędzie oparte o sztuczną inteligencję.

Microsoft Designer da użytkownikom możliwość tworzenia szybko i łatwo plakatów, zaproszeń, banerów, wizytówek czy postów publikowanych w mediach społecznościowych. Choć narzędzie jest łatwe w użytku, jest naprawdę rozbudowane, a AI tworzy naprawdę wyjątkowe i rozmaite projekty wizualne.

Aplikacja Microsoft Designer (źródło: Microsoft)
Aplikacja Microsoft Designer (źródło: Microsoft)

Narzędzie to pozwala na automatyczne generowanie obrazów w oparciu o monit tekstowy, ale również umożliwia wgranie własnych grafik, które mają stanowić bazę powstającego projektu. Wewnątrz Microsoft Designer możliwe jest dodawanie napisów czy modyfikowanie tekstów w przypadku mało zadowalających efektów czy przy napływie kolejnych pomysłów.

Darmowe narzędzie w testowej formie trafia już w ręce użytkowników

Nowa aplikacja Microsoft Designer jest, i w przyszłości nadal ma być, narzędziem dostępnym za darmo, choć dodatkowe opcje aktywują się dla użytkowników wyposażonych w pakiet Microsoft 365. W planach firmy jest również wdrożenie aplikacji do przeglądarki, podobnie, jak miało to miejsce z generatorem obrazów AI.

Sztuczna inteligencja staje się domeną Microsoftu, zresztą trzeba przyznać, że firma idzie jak burza, wdrażając coraz to nowsze narzędzia oraz możliwości dla zwykłych użytkowników, które dostępne są w zdecydowanej większości za darmo. To stawia tego giganta oprogramowania na naprawdę wysokim poziomie, który póki co zdecydowanie wyprzedza konkurentów takich, jak na przykład Google. Choć firma ta prowadzi intensywne prace nad Bardem, nadal nie pojawiły się żadne konkrety.