Asystent Google
fot. Unsplash.com

Telewizja naziemna – tych kanałów by Wam nie brakowało! Czy aby na pewno…?

Telewizja naziemna wciąż rozwija swoją ofertę kanałów, dzięki czemu telewidzowie z całej Polski, którzy nie mają dostępu do telewizji satelitarnej, mogą cieszyć się coraz to nowszymi programami. Choć wciąż nie jest ich zbyt wiele, to wyniki niedawnego badania pokazują, że części z nich wcale by Wam nie brakowało! Które kanały znalazły się na „czarnej liście” telewidzów w Polsce?

Cyfrowa telewizja naziemna…

…wciąż nie może pochwalić się zbyt dużą liczbą kanałów. Jak pokazują jednak badania agencji Wavemaker, nie przeszkadza to telewidzom wyrazić swojej opinii o najmniej lubianych kanałach. Znaczna część z Was nie miałaby bowiem nic przeciwko ewentualnej ich wymianie. Zanim jednak przejdziemy do listy kanałów, bez których telewizja (według badanych) naziemna mogłaby się obejść, zacznijmy od nieco innej kategorii.

Badani na pytanie o to, których kanałów by im brakowało najbardziej, na pierwszym miejscu wymienili TVN (41%) oraz Polsat (40%). W przypadku odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej mowa o tych samych kanałach, jednak to Polsatu by brakowało Wam najbardziej. Kolejnym wspólnym kanałem jest TTV, który zajmuje ostatnie miejsce wśród wszystkich telewidzów oraz 3. na liście osób korzystających z telewizji naziemnej. Pozostałe kanały to TVN 7, TVP Sport, stopklatka TV oraz TVP 2 (zwróć uwagę na to ostatnie).

Telewizja naziemna - tych kanałów by Wam nie brakowało! Czy aby na pewno...?
Bez tych kanałów nie moglibyście się obejść! (źródło: Wirtualne Media)

Gdyby telewidzowie mieli możliwość wyboru kanałów, które zostaną dodane do cyfrowej telewizji naziemnej, to HBO, Discovery oraz National Geographic byłyby najbardziej pożądane. Na tym jednak wspólna myśl wszystkich telewidzów oraz tych, korzystających jedynie z oferty naziemnej telewizji, się kończy. Ci pierwsi chcieliby bowiem zobaczyć Canal+ oraz TVN 24 na swojej liście dostępnych kanałów, natomiast ci drudzy – National Geographic Wild oraz Polsat Sport.

Telewizja naziemna - tych kanałów by Wam nie brakowało! Czy aby na pewno...?
Te programy najchętniej zobaczylibyście w swoich telewizorach (źródło: Wirtualne Media)

Jeśli zaś chodzi o najbardziej pożądane treści, których obecnie brakuje Wam w telewizji, to mowa o zagranicznych filmach i serialach oraz naszych, polskich produkcjach. Wspólna wśród widzów jest także tęsknota za treściami sportowymi oraz dokumentalnymi, przyrodniczymi i podróżniczymi. Wyniki te zdecydowanie pokrywają się z wcześniejszym apetytem na kanały pokroju HBO oraz National Geographic!

Telewizja naziemna - tych kanałów by Wam nie brakowało! Czy aby na pewno...?
Tego typu treści brakuje Wam najbardziej… (źródło: Wirtualne Media)

Czego telewizja mogłaby się pozbyć…?

Przechodzimy teraz do odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytanie – za którymi kanałami telewidzowie by nie tęsknili, gdyby zniknęły z telewizji? Na pierwszym miejscu tej swoistej czarnej listy, znajduje się telewizja Trwam.

Zgoda pomiędzy poszczególnymi typami telewidzów panuje również, jeśli chodzi o wymianę TVP Info oraz Polo TV. Jednak dalej mamy do czynienia z pewną dysproporcją, gdyż wszyscy telewidzowie chcieliby również wymiany TVP 1 oraz TVP 2.

Telewizja naziemna - tych kanałów by Wam nie brakowało! Czy aby na pewno...?
Te kanały z kolei najchętniej wymienilibyście na inne! (źródło: Wirtualne Media)

Przypomnijmy, że za TVP 2 tęskniłaby znacząca część użytkowników telewizji naziemnej, toteż mamy tu do czynienia z dość ciekawą sytuacją. Jeśli zaś chodzi o wspomnianą wcześniej w tym akapicie grupę telewidzów, to oni z kolei nie mieliby nic przeciwko wymianie TVP Kobieta oraz WP telewizja.

Ciekawi mnie w sumie fakt, czy proporcja ta byłaby inna, jeśli do puli dorzucilibyśmy stację narodowców TVMN, która ponoć ma się pojawić w telewizji…