Bard (źródło: Google)
Bard (źródło: Google)

Garść nowości dla chatbota Bard. Jak rozwija się sztuczna inteligencja Google?

Google Bard dostał właśnie najnowszą aktualizację. Dostępna jest nowa strona z listą poprawek i ulepszeń, a sam chatbot będzie udzielał trafniejszych odpowiedzi na pytania matematyczne i logiczne.

Wyścigi AI, a Google gdzieś pośrodku peletonu

Choć Google pozostało w tyle za najpopularniejszym obecnie modelem AI, a konkurencji w wyścigu o klientów nie brakuje, Google nie szczędzi wysiłków, by Bard oparty o model językowy LaMDA, rozwinął skrzydła na rynku chatbotów sztucznej inteligencji. Zaprezentowany 6 lutego 2023 roku i wytrenowany na zbiorach danych z Internetu, zdążył popełnić kilka gaf na starcie. Zostawmy błędy w przeszłości i sprawdźmy, jakie nowości Google udostępnia w swoim chatbocie.

Google udostępnił stronę z aktualizacjami, na której będzie udostępniać wszystkie najnowsze funkcje, ulepszenia i poprawki błędów dotyczące Barda. Google twierdzi, że została utworzona, aby użytkownicy mieli łatwe miejsce do przeglądania najnowszych aktualizacji i przekazywania opinii.

Chatbot Google rośnie jak na drożdżach

Google dodało również więcej sugerowanych tematów wyszukiwania, gdy użytkownicy klikną przycisk „Google it”, który pojawia się pod odpowiedziami. Powinno to ułatwić znajdowanie artykułów oprócz tych, które oferuje chatbot.

Ponadto, Google wyposażyło swoje narzędzie AI w lepsze kompetencje matematyczne i logiczne. Jak wyjaśnił Google, Bard często ma trudności z udzielaniem wysokiej jakości odpowiedzi na pytania sprawdzające jego umiejętności obliczeniowe i dedukcyjne. Wraz z aktualizacją ma się to zmienić. To najprawdopodobniej zasługa włączenia przez Google PaLM (Pathways Language Model) do chatbota, o którym twórcy wspominali już jakiś czas temu:

Google przestrzega jednak, że chatbot nadal może popełniać błędy. Następnym krokiem będzie integracja Barda bezpośrednio z wyszukiwarką, ale może to wymagać jeszcze jednej lub dwóch przyszłych aktualizacji. Brak jakichkolwiek dodatkowych informacji dotyczących przedziałów czasowych i rozmiarów kolejnych ulepszeń i poprawek.