Projektor KODAK FLIK HD10 (Źródło: kodak)
Projektor KODAK FLIK HD10 (Źródło: kodak)

Ten zgrabny, inteligentny projektor, ma całkiem niezłe parametry i cenę

Kompaktowy projektor Flik HD10 ma natywną rozdzielczość 1080p i jest w stanie wyświetlać obraz o przekątnej 150 cali w proporcjach 16:9 lub 4:3.

Gadżety domowej rozrywki

Producenci elektroniki dwoją się i troją, by dotrzeć do klientów z jak najszerszą gamą wygodnych urządzeń i usług szybkiej rozrywki. Zanim nasze domy i portfele opanują gogle i okulary rozszerzonej rzeczywistości mamy w czym przebierać pod kątem wygodnych, przenośnych projektorów obrazu. Najnowszą propozycję wysuwa Kodak ze swoim kompaktowym modelem FLIK HD10.

Choć prawdopodobnie najbardziej znana ze swoich aparatów, nazwa Kodak pojawiła się również na takich urządzeniach, jak smartfony, kamery sportowe i projektory. Teraz na rynku debiutuje pierwszy, inteligentny projektor tej marki, oparty na systemie Android TV, stworzony przez licencjobiorcę C+A Global.

Przyjazny portfelowi projektor LCD ma natywną rozdzielczość 1080p i jest w stanie wyświetlać obraz o przekątnej 150 cali w proporcjach 16:9 lub 4:3. Dostępny jest kontrast 2000:1, ręczne ustawianie ostrości, automatyczna korekcja trapezowa i korekcja czterech rogów, a chociaż źródło światła LED może emitować tylko 200 ANSI lumenów (potrzebne będzie zaciemnione pomieszczenie), to żywotność sprzętu ma wynieść 50000 godzin oglądania.

Projektor KODAK FLIK HD10 (Źródło: kodak)
Projektor KODAK FLIK HD10 (Źródło: kodak)

Zgrabny wyświetlacz ze zgrabnymi funkcjami

To nie koniec różnorakich funkcji projektorka. Dwuzakresowe Wi-Fi umożliwia dostęp do Sklepu Play i tysięcy oferowanych w nim aplikacji rozrywkowych, w tym platform pokroju Netflixa, YouTube i Amazon Prime Video. Dodatkowo pudełko jest dostarczane z pilotem obsługiwanym głosem do łączenia się z Asystentem Google.

Wgrany Chromecast i AirPlay pozwalają na udostępnianie treści ze smartfona, tabletu lub laptopa. Użytkownicy mogą też podłączyć kabel do urządzenia źródłowego przez HDMI, USB lub Bluetooth 5.0. W zestawie znajdują się dwa głośniki o mocy 5 W.

Zasilany sieciowo Flik HD10 jest już dostępny w cenie 269,99 dolarów, a firma obiecuje wypuszczenie przenośnego, bezprzewodowego modelu Flik HD9 do końca drugiego kwartału.