Okulary Rokid Max AR (Źródło:rokid)
Okulary Rokid Max AR (Źródło:rokid)

Te okulary AR postawią przed twoimi oczami potężny, wirtualny ekran

Firma Rokid zaprezentowała swój najnowszy produkt. Okulary AR Rokid Max wyświetlą przed użytkownikami 215-calowy, wirtualny ekran.

AR cały czas rozwijany, pomimo spadków

Chociaż spadki na rynku AR i VR oraz straty z tym związane spowolniły firmy technologiczne, a niektóre projekty zostały nawet zamknięte, nie brakuje śmiałków wdrażających innowacje w tej branży. Ekskluzywne światy VR, nowe funkcje multi czy pracodawcy posługujący się grami VR do testowania pracowników to tylko niektóre przykłady takich działań. Kilka dni temu firma Rokid wprowadziła do sprzedaży okulary z nową funkcją — projekcją wirtualnych ekranów do pracy i rozrywki.

Rokid Max wyświetlają 215-calowy wirtualny ekran przed oczami użytkownika. Sam produkt ma oprawki grubości 18,5 mm, co oznacza, że nie wygląda się w nich źle, a ponadto nakładają na głowę jedynie dodatkowe 75 g. W soczewkach wbudowane są panele Sony Full HD (1920 x 1080) mikro-OLED, wyświetlające gigantyczny ekran 6 metrów przed użytkownikiem.

Wielofunkcyjne okulary o niezłym designie

Dla osób z wadą wzroku oferowana jest regulacja dioptrii w zakresie od 0,00 do -6,00, a produkt zyskał certyfikat TÜV Rheinland dla niskiego światła niebieskiego, co powinno zapewniać komfortowe użytkowanie.

Firma twierdzi, że wyciek światła z przodu jest znacząco ograniczony, więc obserwatorzy nie powinni widzieć tego, co oglądasz. Dodatkowe osłony zaciemniające są dołączone do zestawu, aby zapewnić lepsze wizualne wrażenia, a kabel USC-C pozwala na podłączenie do różnych źródeł multimediów. Do kupienia jest także bezprzewodowy adapter. Wbudowany zestaw czujników z precyzją śledzi ruchy głowy oraz to, kiedy są założone.

Każdy może cieszyć się oszałamiającą jakością obrazu, kinowym dźwiękiem, wciągającymi grami na dużym ekranie i nieograniczoną rozrywką w dowolnym miejscu dzięki Rokid Max AR. Rokid Max oferuje wciągające wrażenia z oglądania filmów i grania, więc kupujący mogą zabrać ze sobą swoje ulubione gry i pokazy, gdziekolwiek się udają.

Hui Du, Kierownik Centrum Projektowania Sprzętu Rokid

Rokid Max AR jest już dostępny w przedsprzedaży. Obecnie kosztuje 439 dolarów, zaś regularna cena katalogowa to 599 dolarów. Wysyłka ma rozpocząć się pod koniec kwietnia.