Meta Horizon Worlds (Źródło: Meta)
Horizon Worlds (Źródło: Meta)

Meta testuje światy VIP w Horizon Worlds

Meta rozpoczęła testy zamkniętych środowisk w Horizon Worlds. Limitowane przestrzenie mają być dodatkowym narzędziem dla twórców i ich społeczności.

Metaversa powoli się rozwijają, ale nie bez problemów

Pomimo bycia niesamowicie pociągającym konceptem, który jest nieustannie rozwijany, rozbudowywany i zasiedlany – wirtualne światy wciąż zaliczają wpadki. Brak zainteresowania, niska jakość i związane z tym duże straty finansowe to ciągłe bolączki VR-owych firm. Mimo to Meta nie hamuje i dokłada kolejne funkcje do swoich produktów i światów.

Meta rozpoczęła testy prywatnych przestrzeni w Horizon Worlds. Firma rozpoczęła ograniczone testy alfa, aby dać twórcom możliwość rozwijania i moderowania własnych społeczności. W tym celu wybrano niewielką grupę twórców do tworzenia i uzyskiwania opinii na temat światów tylko dla członków.

Każda społeczność rozwija z czasem własne normy, etykietę i zasady społeczne, ponieważ sprzyja wyjątkowej kulturze. Aby to umożliwić, zapewnimy narzędzia, które pozwolą twórcom światów tylko dla członków na ustalanie zasad dla ich społeczności i utrzymywanie tych zasad dla ich zamkniętych przestrzeni. Twórcy mogą zdecydować, czy chcą podzielić się swoimi obowiązkami moderacyjnymi z innymi zaufanymi członkami grupy i zdecydować, czy zezwolą członkom na odwiedzanie świata bez obecności twórcy lub moderatora.

Meta Team
Horizon Worlds (Źródło: Meta)
Horizon Worlds (Źródło: Meta)

Prywatne przestrzenie sprzyjające rozwojowi społeczności

W oficjalnym poście firma wyjaśnia, że twórcy mogą ręcznie wybierać członków i oferować im ekskluzywne doświadczenia. Podczas testu alfa każdy świat może mieć maksymalnie 150 członków i 25 odwiedzających w danym momencie. Dzięki prywatnym światom twórcy mogą tworzyć przestrzenie, w której mogą prowadzić co tylko sobie wymarzą – klub książki, grupę graczy, grupę wsparcia lub po prostu spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną bez martwienia się wizytą nieproszonych gości.

W zeszłym roku Meta informowała, że w przyszłości Horizon Worlds będzie dostępny w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Teraz firma twierdzi, że doświadczenie VR będzie dostępne na tych platformach wkrótce – zapewne, by zwiększyć dostępność i zainteresowanie Mataversum.