Interaktywne ściany (źródło: Eyefactive)
Interaktywna ściana (źródło: Eyefactive)

Interaktywne ściany sposobem na urozmaicenie wydarzeń i miejsc publicznych

Firma Eyefactive stworzyła interaktywne ściany wideo, które pozwalają na innowacyjne podejście do każdego tworzonego wydarzenia i wywołanie pozytywnego zaskoczenia wśród klientów czy pracowników. Jak działają?

Czym są interaktywne ściany?

Interaktywne ściany zbudowane są z pojedynczych wyświetlaczy, które – układane obok siebie z niewielką przerwą – są w stanie wyświetlić jednolity i płynny obraz. Ten profesjonalny sprzęt może się pochwalić wysokiej jakości czujnikami wielodotykowymi, działającymi na podczerwień, dzięki czemu z ekranu może korzystać wiele osób w jednym czasie. Czujnik jest w stanie odczytać do 32 punktów dotykowych na raz.

Interaktywne ściany w szpitalu (źródło: Eyefactive)
Interaktywne ściany w szpitalu (źródło: Eyefactive)

Monitory, które tworzą interaktywną ścianę, wyświetlają obraz w jakości HD i są pozbawione ramek, co jeszcze bardziej ulepsza prezentowany obraz czy wideo. Możliwe jest indywidualne dostosowanie rozmiaru sprzętu do potrzeb użytkowników poprzez zwiększenie liczby ekranów. Interaktywne ściany łączą się z aplikacją Eyefactive, dostępną w sklepie AppStore.

Gdzie mogłyby znaleźć zastosowanie?

Interaktywne ściany dedykowane są dla wielu miejsc, a są to m. in. targi, sale konferencyjne, punkty sprzedaży, przyjęcia, centra handlowe, muzea, a nawet bary i kluby. Dzięki nim przedstawienie nowych produktów, usług czy ofert jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej przyciągające dla potencjalnych klientów.

Eyefactive daje również możliwość użycia ściany do rozszerzonej rzeczywistości, a także uruchomienia gier przeznaczonych dla wielu użytkowników, co z pewnością spodoba się grupom przyjaciół czy pracowników i da szansę na rywalizację oraz rozrywkę w jednym.

Ekrany mogą stać się również interaktywnym stołem czy podłogą, gdzie możliwe będzie ustawienie szklanek albo butelek, które zostaną przez technologię ściany automatycznie rozpoznane. Urządzenie może być również wykorzystane jako zielony ekran, na którym można wykonać zdjęcia albo wybrać tło w zależności od potrzeb.

Sprzęt może znaleźć zastosowanie również w hotelach, w którym goście będą mogli w łatwy sposób sprawdzić drogę do konkretnych miejsc czy plan poszczególnych pięter, a nawet złożyć rezerwację czy poznać oferowane usługi i produkty.