Mózg
fot. Pixabay

OpenAI podało ceny za subskrypcję ChatGPT w wersji premium. Ile to kosztuje?

Wieści o głośnym bocie, wykorzystującym sztuczną inteligencję do tworzenia tekstów, szybko się rozchodzą. Jego twórcy, czyli firma OpenAI, zdecydowała się uruchomić pilotażowy plan subskrypcji ChatGPT Plus. Co będzie obejmował pakiet?

Subskrypcja ChatGPT – korzyści i koszty

Firma OpenAI opublikowała listę korzyści, na które mogą liczyć osoby zdecydowane na wykupienie subskrypcji dostępu do bota ChatGPT Plus. Wykupiony pakiet miałby przede wszystkim udzielić użytkownikom ogólnego dostępu do serwisu, również w czasie szczytowych okresów jego użytkowania, a także ulepszony czas reakcji oraz priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń sukcesywnie wprowadzanych przez OpenAI.

Subskrypcja w postaci pakietu ChatGPT Plus dostępna jest dla użytkowników w USA, a chęć dołączenia do niej należy zgłosić w oparciu o zapisanie się na listę oczekujących. W ciągu najbliższych tygodni firma zajmie się rozpatrywaniem zapisów oraz rozpocznie proces zapraszania użytkowników do subskrypcji. Miesięczny jej koszt wynosi 20 dolarów. Jak zapewnia firma, darmowy dostęp do bota pozostanie dostępny w obecnej formie.

Źródło: ChatGPT
Źródło: ChatGPT

Dlaczego OpenAI włącza możliwość subskrybowania?

Pilotażowy projekt subskrypcji jest wstępem do prowadzonych przez firmę badań, które pozwolą na dopracowanie i ulepszenie bota, a także odnalezienie słabych jego stron. Taka forma sprawdzenia systemu ma także na celu zebranie opinii użytkowników, dzięki którym napotkane ograniczenia mogłyby zostać zwalczone.

Oprogramowanie jest nieustannie ulepszane i aktualizowane właśnie dzięki licznym uwagom użytkowników, również wykorzystujących program profesjonalnie w formie nie tylko pisania czy edytowania treści, ale także w postaci burzy mózgów, pomocy programistycznej lub też poznawania nowych, interesujących użytkownika tematów.