AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)
AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)

AIRLEO Duo – sposób na energooszczędne grzanie i chłodzenie

Na Kickstarterze pojawił się ciekawy pomysł na energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie domu. Sprzęt jest wydajny i inteligentny, a jego sterowanie mieści się w zasięgu smartfona.

Opatentowana energooszczędna technologia grzania i chłodzenia

Urządzenie AIRLEO Duo Eco Air System wykorzystuje unikatową technologię niskotemperaturowego ewolucyjnego ozonu (LEO), aby zapewnić komfort termiczny w domowych wnętrzach. Firma, która jest autorem tego rozwiązania twierdzi, że sprzęt zużywa dziennie 2 kW energii. Sprzęt jest w stanie zarówno ogrzewać, jak i chłodzić.

AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)
AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)

Rozwiązanie jest również ekologiczne, gdyż urządzenie do działania wykorzystuje czynnik chłodniczy o niskim potencjale GWP, czyli tworzenia efektu cieplarnianego, plasującym się na poziomie o wartości 4.

Technologia ta opiera się o środowisko tworzące bańkę, wewnątrz której w pełni kontrolowana jest temperatura. Sprzęt wykorzystuje zastrzeżony projekt otworów wentylacyjnych. Koncepcja urządzenia, pozwalającego na grzanie oraz chłodzenie, powstała z myślą o krajach, gdzie dochodzi do wahań temperatury oraz po tym, jak wypróbowano pojedynczy system na terenie Singapuru w 2022 roku.

Ciche i mobilne AIRLEO zapewni komfort cieplny tam, gdzie to potrzebne

Urządzenie, podczas standardowego działania, generuje około 38 dB hałasu, a dodatkowe wyposażenie w postaci kółek sprawia, że sprzęt jest w pełni mobilny i może być używany w każdym z naszych pomieszczeń. Wymiary AIRLEO wynoszą 410 x 328 x 710 mm, a podstawę działania stanowi zbiornik na wodę o pojemności 2,8 litra.

AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)
AIRLEO Duo Eco Air System (źródło: Kickstarter)

Ponadto sprzęt został wyposażony w lampkę nocną tworzącą ciepłą i niewielką poświatę, a także dwa porty USB, które pozwalają na ładowanie urządzeń mobilnych. Sterowanie AIRLEO opiera się o aplikację na smartfona, a podłączenie polega wyłącznie na wpięciu do gniazdka.

Sprzęt wyposażony został w filtry montowane na zatrzaski, dzięki czemu ich oczyszczenie poprzez wyjęcie i przepłukanie nie wymaga rozkręcania ani wymiany.

Projekt znajdziecie pod tym adresem. Koszt urządzenia zaczyna się od 299 dolarów.