Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)
Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)

Chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń według LG. Oto nowe rozwiązania dla HVAC

LG zaprezentowało nowe rozwiązania dla branży HVAC. Wysoka wydajność, sztuczna inteligencja, odzysk ciepła oraz regulacja i kontrola w zasięgu aplikacji ThinkQ. Co jeszcze charakteryzuje nowe produkty?

Wysokowydajne chłodzenie i grzanie w zależności od pogody

Firma LG zaprezentowała całkowicie elektryczne chłodzenie i ogrzewanie typu VRF, czyli z systemem o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego, umiejscowionym w obrębie jednego obiegu chłodniczego. Urządzenie to, nazwane Multi V, zostało wyposażone w silnik wykorzystujący do swojej pracy sztuczną inteligencję. Sprzęt jest w stanie również analizować warunki pogodowe w czasie rzeczywistym, co umożliwia Edge computing. Zainstalowany system umożliwia także zdalne aktualizowanie oprogramowania.

Multi V (źródło: LG)
Multi V (źródło: LG)

LG opracowało także chiller z pompą ciepła Inverter Scroll, dzięki któremu możliwe jest realizowanie zarówno procesu chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. Wartość zintegrowanego obciążenia częściowego (IPLV) sięgnęła 119,46, co pozwala na szerokie zastosowanie urządzenia, którego działanie będzie realizowane w różnych warunkach, również w przypadku niskotemperaturowego, wysokowydajnego ogrzewania. Inverter Scroll jest formą sprzętu modułowego, co może znacząco ułatwić projektowanie, konfigurowanie oraz umiejscowienie urządzenia, bez konieczności utraty wydajności.

Chiller (źródło: LG)
Chiller (źródło: LG)

Systemy HVAC w zasięgu aplikacji LG ThinkQ

Technologiczny gigant zdecydował się również na przedstawienie systemu DOAS (Dedicated Outdoor Air System), będącego wersją komercyjną systemu wentylacji, który zapewnia nie tylko cyrkulację powietrza, ale również jego osuszanie, chłodzenie bądź ogrzewanie. Wpływ na zmianę parametrów powietrza w pomieszczeniu opiera się o kontrolę temperatury i wilgotności. Urządzenie realizuje także proces odzysku ciepła, co obniża straty energii.

Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)
Nowe produkty na targach AHR Expo (źródło: LG)

Producent wprowadzi również Therma V, wykorzystując pompę ciepła typu powietrze-woda oraz sprężarki z chłodziwem takie, jak R454B oraz R32, charakteryzujące się niskim współczynnikiem GWP (global warming potential).

Wszystkie urządzenia współpracują z wiodącą aplikacją, czyli ThinkQ, gdzie możliwe jest realizowanie w pełni zdalnej obsługi urządzeń HVAC oraz kontrolowanie wydajności.