Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung
Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung

Projektor Freestyle Samsunga ulepszony. Co potrafi druga generacja?

Samsung zaprezentował nową wersję projektora Freestyle. Nowe urządzenie pozwala na sparowanie dwóch egzemplarzy urządzenia tak, aby uzyskać szeroki wyświetlacz, a także umożliwia strumieniowe przysyłanie gry. Jakie jeszcze funkcje otrzymał koreański sprzęt?

Funkcjonalność projektora Freestyle

Nowy projektor Freestyle otrzymał nieco zmieniony kształt i wygląd, ale przede wszystkim został wyposażony w wiele rozbudowanych i ulepszonych funkcji. Jedną z nich jest technologia Edge Blending, dzięki której możliwe jest połączenie dwóch projektorów Freestyle 2023, co pozwala na stworzenie większego obrazu o ultraszerokiej projekcji. Technologia została na tyle dopracowana, że użytkownik nie musi być zaangażowany w dopasowywanie dwóch obrazów ręcznie, bo projektory zrobią to samodzielnie i automatycznie.

Producent obdarował nowe urządzenie z rodziny Lifestyle również systemem Samsung Tizen TV – w tej kwestii nic się nie zmieniło w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Dzięki temu systemowi użytkownik ma możliwość sterowania aplikacjami przez dotykanie wyświetlonego ekranu czy wykonywanie gestów. Sprzęt może obsługiwać także z poziomu smartfona lub korzystając z funkcji głosowych.

Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung
Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung

Urządzenie może się pochwalić wsparciem dla SmartThings, Samsung Health oraz Samsung Gaming Hub, który pozwala na strumieniowe przesyłanie gier w chmurach typu Amazon Luna, Microsoft Xbox Game Pass Ultimate, Nvidia GeForce Now oraz Utomik.

Specyfikacja techniczna nowego produktu Samsung

Freestyle 2023 otrzymał kilka funkcji, do których należy m. in. automatyczne ustawianie ekranu. Opcja ta polega na automatycznym wyprostowaniu rogów ekranu w kilka sekund po jego uruchomieniu. Automatyczne jest również dostosowanie ostrości i poziomu, prostokątny ekran utrzymuje proporcje 16:9, a jego maksymalny rozmiar może osiągać 254 centymetry. Wyświetlane multimedia mają rozdzielczość Full HD, wspierają HDR10 oraz wysokiej klasy poziom dźwięku emitowany w 360 stopniach.

Samo urządzenie zostało skonstruowane w 360 stopniach, co znacząco ułatwia wyregulowanie kąta nachylenia i dzięki temu możliwe jest łatwe przestawianie obrazu ze ściany na przykład na sufit. Lekka i kompaktowa konstrukcja czyni nowy sprzęt Samsung przenośnym.

Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung
Projektor Freestyle 2023, źródło: Samsung

Projektor działa na zasilaniu bateryjnym o pojemności 32 Ah, co pozwala na 3-godzinną rozrywkę. Urządzenie umożliwia także ładowanie telefonu przez USB-C, a producent wprowadził do sprzedaży również przenośne etui.

Samsung Freestyle 2023 kosztuje 1529000 wonów koreańskich, co w przeliczeniu daje prawie 5,5 tysiąca złotych.