Oczyszczacz Zhixuan 720 3s, źródło: Huawei

Huawei wprowadza na rynek oczyszczacz powietrza Zhixuan 720 3s. Co potrafi?

Huawei wprowadził na rodzimy rynek ośmiostopniowy oczyszczacz powietrza Zhixuan 720 3s o skuteczności usuwania zanieczyszczeń z powietrza w wysokości 99%. Jakie filtry otrzymał i gdzie będzie dostępny?

Ośmiostopniowe oczyszczanie powietrza i monitoring parametrów

Firma Huawei zaprezentowała swój nowy oczyszczacz powietrza 720 3s. Nowy oczyszczacz otrzymał od producenta osiem etapów oczyszczania, a także usuwanie formaldehydu. Urządzenie zostało wyposażone w filtr główny, przechwytujący kłębki kurzu, włosy i inne większe cząsteczki, z węgla aktywnego, absorbujący szkodliwe gazy, do których należą formaldehydy, toluen i lotne związki organiczne, z kryształami dialdehydu aminokwasowego, złożony z aktywnego krzemu, HEPA, sterylizacyjny, ultrafioletowy oraz jonizacyjny.

Budowa oczyszczacza Zhixuan 720 3s, źródło: Huawei
Budowa oczyszczacza 720 3s, źródło: Huawei

Zhixuan 720 3s oferuje pomiar w czasie rzeczywistym zawartości cząsteczek pyłów o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra (PM2,5) oraz lotnych związków organicznych (TVOC), a także temperatury i wilgotności. Zmierzone parametry są monitorowane i wyświetlane – zarówno bezpośrednio na ekranie oczyszczacza, jak i w aplikacji mobilnej.

Nowy oczyszczacz Huawei osiąga wysoką skuteczność usuwania zanieczyszczeń, która plasuje się na poziomie 99%, usuwanie formaldehydu natomiast osiąga do 96%. Oczyszczacz jest w stanie przefiltrować 325 m3 powietrza w ciągu godziny pracy.

Ulepszone działanie i dostępność Zhixuan 720 3s

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – szarości i bieli. Huawei wyposażył nowy oczyszczacz 720 3s w tryb oszczędzania energii, co pozytywnie wpływa na żywotność filtrów, dzięki czemu czas pracy może być wydłużony nawet o 30%.

Działanie Zhixuan 720 3s opiera się o system HarmonyOS, który pozwala na łatwe połączenie i koordynowanie inteligentnych urządzeń. Oczyszczacz działa również w oparciu o polecenia asystenta głosowego Xiaoyi.

Urządzenie 720 3s jest dostępne na rynku chińskim, obecnie za 1299 juanów, czyli około 790 złotych, jednak wróci do ceny standardowej w wysokości 1399 juanów, czyli 850 złotych. Na ten moment nie wiadomo czy urządzenie trafi do sprzedaży w innych krajach.

Oczyszczacz Zhixuan 720 3s, źródło: Huawei
Oczyszczacz Zhixuan 720 3s, źródło: Huawei