Nowy oczyszczacz powietrza, źródło: Samsung
Nowy oczyszczacz powietrza, źródło: Samsung

Nowy oczyszczacz powietrza Samsung – smukły jak mało który

Samsung wprowadza nowy rodzaj oczyszczacza, który jest przewidziany do średniej wielkości pomieszczeń. Otrzymał kompaktową obudowę, możliwość połączenia się z Wi-Fi i SmartThings, co pozwala na jego zdalną obsługę.

Konieczność oczyszczania powietrza

Zima to szczególny czas, aby uruchomić w swoim domu oczyszczacz powietrza. Problem ze smogiem i zanieczyszczeniami zawieszonymi w powietrzu jest w naszym kraju dość spory. Oczywiście oczyszczacz powietrza nie jest tylko rozwiązaniem na miesiące zimowe, ale również na pozostałe pory roku. Szczególnie wiosną przydaje się alergikom.

Oczyszczacze powoli stają się koniecznością, aby możliwe było zdrowe oddychanie, czystym powietrzem w pomieszczeniach. Firma Samsung wprowadziła właśnie nowy oczyszczacz AX32BG3100GGEU, który jest kompaktowym urządzeniem z dostępem do Wi-Fi.

Nowy oczyszczacz powietrza, źródło: Samsung
Nowy oczyszczacz powietrza, źródło: Samsung

Nowy oczyszczacz Samsung

Niewielkie, kompaktowe, niemalże 7-kilogramowe urządzenie Samsunga, to oczyszczacz dedykowany do pomieszczeń o powierzchni poniżej 41 m2. Sprzęt przyjął nowoczesny design i prostopadłościenny kształt o zaokrąglonych narożnikach. Może zostać umieszczony w dowolnie wybranym miejscu.

Nowy oczyszczacz otrzymał rozbudowany system oczyszczania o wysokiej wydajności, oparty o 3-stopniową filtrację w postaci filtra wstępnego, filtra węglowego oraz filtra ultra drobnego pyłu. Dzięki takiemu zestawowi filtrów możliwe jest wyłapywanie z powietrza kurzu, pyłu o średnicy do 2,5 mikrometra (PM 2,5), szkodliwych gazów, ale również nieprzyjemnych zapachów.

Stan powietrza i zanieczyszczenia utrzymujące się w pomieszczeniu są prezentowane na kolorowym LED-owym wyświetlaczu, a urządzenie może w sposób automatyczny dostosowywać swoją pracę do zmierzonych parametrów jakości powietrza. Rzecz może pracować w trybie nocnym, dzięki któremu możliwe jest maksymalne wyciszenie urządzenia, osiągając jedynie 18 dB.

Urządzenie zostało wyposażone w moduł, który pozwala na połączenie się z Wi-Fi, co umożliwia korzystanie z aplikacji SmartThings oraz Home Care Wizard. Dzięki nim możliwe jest zdalne uruchomienie urządzenia z poziomu aplikacji, zarządzanie nim i wprowadzanie zmian w użytkowaniu, a także kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia. W aplikacji możliwe jest również ustalenie harmonogramu działania oczyszczacza w zależności od potrzeb i obecności domowników.

Nowe urządzenie Samsunga poinformuje o konieczności wymiany filtra na nowy lub jego oczyszczenia – w zależności od rodzaju, co zaprezentuje na wyświetlaczu oraz w aplikacji.

Nowy oczyszczacz wyceniono na 1199 złotych i można już go szukać w sklepach popularnych sieci sprzedających elektronikę.