System Fleet (źródło: Vanderlande)
System Fleet (źródło: Vanderlande)

Robotyczne przenośniki transportują na lotniskach nawet 10 milionów bagaży

Roboty na lotniskach są od lat, pozwalają segregować, przewozić, sortować i pakować bagaże. Jednym z liderów tego typu technologii logistycznych jest firma Vanderlande, która szacuje, że rocznie przewożone są 4 miliardy toreb dzięki jej systemom.

Ogromne ilości bagaży, które transportowane są na terenie lotniska

Firma Vanderlande jest jednym ze światowych liderów rynku dotyczącego zarówno rozwoju, jak i produkowania automatycznych systemów logistycznych. Działania przedsiębiorstwa rozpowszechniane są w magazynach i centrach przesyłkowych, ale również na lotniskach.

To właśnie w tych ostatnich obiektach coraz częściej wykorzystywane są robotyczne technologie Vanderlande. W ciągu roku opracowane systemy były w stanie przewieźć ponad cztery miliardy bagaży z całego świata. Oznacza to, że codziennie roboty te przewoziły nawet 10 milionów walizek czy toreb. Systemy zostały wdrożone już na 600 lotniskach, a wśród nich znalazło się 13 obiektów, spośród 20 największych.

Robotyczny System Fleet (źródło: Vanderlande)
System Fleet (źródło: Vanderlande)

Robotyczne przenośniki działają już od momentu odprawy

Autorski system FLEET po raz pierwszy pojawił się na terenie holenderskiego lotniska „Rotterdam-Haga”, a jego zadaniem jest przetransportowanie bagaży od momentu odprawy, aż po płytę postojową samolotów. Te robotyczne przenośniki stanowią część kompleksowego rozwiązania logistycznego firmy znanego jako BAGFLOW.

FLEET jest elastycznym rozwiązaniem, które w sposób inteligentny potrafi przemieścić pojedyncze torby czy ich komplet w obrębie hali bagażowej. Sprzęt został również opracowany w kontekście zrównoważonej technologii, dzięki czemu urządzenia są ergonomiczne i zużywają minimalną ilość energii, a przy tym są w pełni bezpieczne. Zostały wykonane z materiałów, które podlegają regeneracji oraz recyklingowi.

Całościowe rozwiązanie BAGFLOW natomiast pozwala na pełny przepływ bagaży osób podróżujących, a przy tym jest szybki, optymalny i może być wdrażany w łatwy sposób do istniejących już systemów. Firma Vanderlande oferuje nie tylko przenośniki, ale także roboty ładujące, taśmowe systemy nośne oraz transport wraz z automatycznym sortowaniem.