Inteligentny Kontroler Klimatyzacji (źródło: Netatmo)
Inteligentny Kontroler Klimatyzacji (źródło: Netatmo)

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji nowością w ofercie Netatmo

Firma Netatmo ogłosiła wprowadzenie na polski rynek Inteligentnego Kontrolera Klimatyzacji. Urządzenie to pozwala użytkownikowi na smart zarządzanie klimatyzatorami, a także pompami ciepła, z każdego miejsca na świecie.

Kontrolowanie ogrzewania i chłodzenia za pomocą urządzenia Netatmo

Netatmo, firma znana z inteligentnych rozwiązań i innowacji z zakresu Smart Home, wprowadza na rynek Inteligentny Kontroler Klimatyzacji. Dzięki niemu możliwe będzie zdalne sterowanie urządzeniami, takimi jak klimatyzatory czy pompy ciepła typu powietrze-powietrze, które na co dzień kontrolowane są za pomocą pilotów, działających w zakresie podczerwieni.

Ogromną zaletą najnowszego urządzenia tej firmy jest łatwy montaż, zajmujący zaledwie kilka krótkich minut. Urządzenie nie wymaga żadnych prac budowlanych czy elektrycznych, a jego instalacja opiera się o przyczepienie lub przykręcenie do ściany oraz przeprowadzenie procesu konfiguracji z klimatyzatorem.

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji jest w stanie stworzyć smart harmonogram dla ogrzewania lub chłodzenia, w zależności od potrzeb i zwyczajów domowników. Sprzęt został wyposażony w zestaw czujników, mierzących oraz rejestrujących temperaturę i wilgotność. Zebrane wartości mogą być kontrolowane przez użytkownika w czasie rzeczywistym, co jeszcze bardziej ułatwia funkcjonalność inteligentnych urządzeń.

Inteligentny dom pozwala ograniczyć zużycie energii

Obecne czasy nieco przymuszają nas do oszczędności energii elektrycznej oraz prowadzenia ekologicznego stylu życia. Prowadzenie Smart Home często nam to ułatwia, dzięki inteligentnym trybom, pozwalającym na ograniczenie zużycia prądu.

Również ten nowy kontroler może wspomóc użytkownika w oszczędzaniu, a jest to możliwe dzięki funkcji geolokalizacji „Eco-Assist”, która wyłącza chłodzenie lub grzanie, gdy nikt nie znajduje się wewnątrz budynku.

Urządzenie otrzymało także dostęp do aplikacji Home+ Control, umożliwiającej kontrolę mierzonych parametrów i dostosowywanie ustawień z każdego miejsca na świecie. Sterowanie jest także możliwe z poziomu poleceń głosowych wypowiadanych do Asystenta Google, Alexy czy Siri.

Cena urządzenia wynosi 559,99 złotych.