Nowości AR od Oppo: udoskonalone okulary i aplikacja

Nowości AR od Oppo: udoskonalone okulary i aplikacja

Prezentacja INNO DAY 2020 OPPO była okazją ku temu, przy przedstawić światu kilka nowości w ofercie marki. Wśród nich: okulary i aplikację do korzystania z rzeczywistości rozszerzonej. OPPO AR Glass 2021 i CybeReal AR to debiuty, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Przyszłość to AR

Rozszerzona rzeczywistość to jedna z technologii jutra, które wydają się lada dzień trafić pod strzechy. Wszystko dlatego, że coraz więcej producentów interesuje się żywotnie wprowadzeniem do swojej oferty urządzeń dedykowanych korzystaniu z AR. Najczęściej są to dedykowane gogle albo okulary, dzięki którym, na obraz widziany w rzeczywistości, można nakładać warstwę wirtualną, generowaną przy pomocy sparowanego urządzenia, najczęściej smartfona.

Z AR można korzystać również na wyświetlaczu samego smartfona, czego świetnym przykładem są technologie rzeczywistości rozszerzonej od Google, pozwalające na, dla przykładu, umieszczenie w naszym pokoju egzotycznego zwierzęcia.

OPPO AR Glasses 2021

OPPO AR Glass 2021 – niewielkie okulary ze sporymi możliwościami

Okulary do korzystania z rzeczywistości rozszerzonej ulegają ciągłej miniaturyzacji, przez co coraz bardziej zaczynają przypominać zwykłe okulary, korekcyjne czy przeciwsłoneczne, z których korzystamy na codzień. Nie inaczej jest w przypadku OPPO AR Glass 2021. Producent deklaruje, że są one urządzeniem kompaktowym i ultralekkim, o 75% lżejszym od swojego poprzednika.

Za jakość odbieranych wrażeń immersywnych odpowiada w nich nowa technologia, nazwana Birdbath. Oprócz niej, w okularach znajdziemy cały zestaw czujników i kamer. Wśród nich: podwójna kamera typu rybie oko, czujnik ToF, kamera RGB.

Oppo AR Glass 2021

Ich funkcjonalność, OPPO opisuje w następujący sposób:

Mogą nie tylko wspierać szereg naturalnych interakcji, w tym interakcje za pośrednictwem smartfona, interakcje oparte na gestach i lokalizację przestrzenną, ale także wykonywać obliczenia trójwymiarowej lokalizacji przestrzennej w ciągu milisekund, umożliwiając precyzyjną lokalizację i oferując użytkownikom rzeczywiste i naturalne wrażenia interakcji przestrzennej w rzeczywistości rozszerzonej dzięki bieżącym, dokonywanych w czasie rzeczywistym aktualizacjom informacji dotyczących pozycji użytkownika w przestrzeni.

OPPO

CybeReal AR – wszechstronna aplikacja do rzeczywistości rozszerzonej

Podstawowym atutem aplikacji CybeReal AR jest możliwość łączenia bardzo precyzyjnej lokalizacji przestrzennej z rozpoznawaniem przestrzeni. Jej działanie możliwe jest dzięki wykorzystaniu trzech technologii, nad którymi OPPO intensywnie pracuje: dokładna rekonstrukcja świata (co do centymetra), precyzyjna lokalizacja w czasie rzeczywistym i chmura OPPO.

Oppo CybeReal AR

Jak zaprezentowane innowacje przełożą się na rzeczywiste możliwości dla konkretnych użytkowników? O tym, zapewne, dowiemy się już za niedługo.