Robot sprzątający Freo X Ultra (źródło: Narwal)
Robot sprzątający Freo X Ultra (źródło: Narwal)

Ten robot sprzątający odkurza z siłą ssania 8200 Paskali! Narwal pokazał nowe urządzenia

Robot sprzątający to jedno z urządzeń, w które naprawdę warto zainwestować. Stanowi doskonałe zastępstwo dla tradycyjnego odkurzacza i nawet z zaawansowaną stacją dokującą może zajmować mniej miejsca niż standardowy sprzęt. Podczas tegorocznych targów CES marka Narwal zaprezentowała urządzenia czyszczące. Wśród nich znalazł się model Freo X Ultra, Freo X Plus oraz odkurzacz S10Pro.

Wydajny i mocny robot sprzątający

Pierwsza z tegorocznych propozycji marki Narwal to robot sprzątający o mocy ssania sięgającej aż do 8200 Pa, dzięki czemu sprzęt może pokonać nawet 99% cząsteczek zalegających na podłogach. Freo X Ultra został wyposażony w unikalną szczotkę pływającą, która została dokładnie sprawdzona pod względem skuteczności zwalczania włosów i braku splątania. Ten wydajny robot sprzątający zyskał dostęp do analizy poziomu zabrudzenia, oraz otrzymał mop o dwóch dyskach, który oczyszcza krawędzie i trudno dostępne zakamarki przy ścianach i listwach przypodłogowych.

Freo X Ultra wyposażono w nawigację laserową opartą o trzy czujniki, funkcję unoszenia nakładek, aby nie moczyć dywanów, a także zaawansowaną stację czyszczącą, która pierze mopy, suszy je oraz dawkuje detergent. Podczas mycia mopów oczyszcza się też cała stacja, natomiast pojemnik na kurz osusza się, skutecznie zwalczając bakterie i zapach. Zebrane odpadki lokowane są w worku, który po wypełnieniu wyrzuca się do śmieci.

Produkty dla czystego domu

Poza wersją Freo X Ultra marka Narwal zaprezentowała także model Freo X Plus. W tym przypadku wydajność jest nieco mniejsza i plasuje się na poziomie 7800 Paskali. Również ten robot sprzątający został wyposażony w pływającą szczotkę oraz trójlaserowy system mapowania i wykrywania napotkanych obiektów. Co więcej, zarówno wersja Freo X Ultra, jak i Freo X Plus, zyskały dostęp do technologii Dirt Sense, która po zidentyfikowaniu silnych zabrudzeń uruchamia szorowanie.

Narwal pochwalił się również odkurzaczem ręcznym S10Pro. Jak informuje producent, sprzęt ten charakteryzuje się smukłością, lekkością i zwinnością. Poza tym, samodzielnie czyści szczotki walcowe podczas ładowania.

Odkurzacz ręczny S10Pro (źródło: Narwal)
Odkurzacz ręczny S10Pro (źródło: Narwal)

Cena najnowszych propozycji marki Narwal

Roboty sprzątające mają trafić do sprzedaży już w marcu. Wersja Freo X Ultra będzie kosztować 1099 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu około 4342 złote, natomiast wersja Plus będzie dostępna za 499 dolarów, a więc około 1970 złotych. Odkurzacz ręczny S10Pro trafi do sprzedaży w kwietniu za 400 dolarów (ok. 1580 złotych).