CES 2024 (źródło: Dreame)
CES 2024 (źródło: Dreame)

Nowy robot odkurzający DreameBot X30 Ultra: automatyczne sprzątanie i samooczyszczanie

Marka Dreame zapowiedziała kolejny robot odkurzający, dzięki któremu można zapomnieć o sprzątaniu, mopowaniu, a nawet wyrzucaniu zebranych kurzy czy opróżnianiu pojemnika na wodę nawet na 75 dni. Jak zapowiada producent, DreameBot X30 Ultra z innowacyjną stacją czyszczącą to rewolucja w samooczyszczaniu.

Robot odkurzający sprzątnie za Ciebie

Automatyka domowa staje się bardzo popularna. Coraz mniej osób zadziwia fakt włączania świateł, uruchamiania muzyki czy sterowania telefonem głosowo za pomocą głośników lub z poziomu smartfona. Dla niektórych to już codzienność, trudno wyobrazić mi sobie, aby nagle te wszystkie na pozór niepotrzebne gadżety przestały istnieć.

Jednym z dodatkowych sprzętów, w które w moich oczach naprawdę warto zainwestować, są roboty sprzątające zarządzane poprzez aplikację. Ich zadaniem jest oczywiście odciążenie od domowych, codziennych obowiązków, takich jak odkurzanie czy mopowanie. Automatyczne odkurzacze są doskonałe, bo podczas gdy one pracują, możesz włączyć film, pójść na spacer czy zrobić zakupy. Jedną z wiodących marek, znaną z produkcji wysokiej jakości robotów odkurzających, jest firma Dreame, która na tegoroczne targi CES przywiozła kolejny model sprzętu.

Zaawansowana stacja czyszcząca

DreameBot X30 Ultra to najnowsza generacja odkurzaczy automatycznych, opisywana przez producenta jako rewolucja w samooczyszczaniu. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowaną stację bazową, zapewniającą siedem trybów czyszczenia. Wśród oprzyrządowania stacji znalazły się m.in. skrobaki do usuwania brudu z płytki dolnej, natomiast mop prany jest za pomocą ciepłej wody, a następnie osuszany gorącym powietrzem.

Po zadokowaniu robota jego zbiorniki na brudną wodę o pojemności 3,2 litra zostają samoczynnie opróżnione i napełnione czystą wodą wraz ze środkiem do mycia podłóg. Dzięki tak sporej pojemności wystarczy, aby użytkownik opróżniał pojemnik maksymalnie raz na 75 dni. Urządzenie może zostać także podłączone do instalacji wodnej i kanalizacyjnej w domu, co dodatkowo upraszcza korzystanie z odkurzacza.

Technologie Dreame, które pokonają brud

Najnowszy robot odkurzający zostanie wyposażony w szczotkę Anti-Tangle TriCut. Jej zadaniem jest automatyczne obcinanie zebranych włosów, które w normalnych warunkach ciasno nawinęłyby się na element obrotowy. Po tym zabiegu odpadki kierowane są do worka na kurz.

Odkurzacz X30 Ultra zyskał także dostęp do technologii zwalczającej wszelki brud z zakamarków, narożników oraz zbierany wzdłuż ścian czy listew przypodłogowych. Dzięki MopExtend RoboSwing robot oczyszcza nawet w 4-centymetrowe zagłębienia. Co istotne, sprzęt nie moczy dywanów dzięki ich wykryciu i skutecznym omijaniu lub uniesieniu mopa nawet na wysokość 10,5 milimetra.

Nowy robot odkurzający został wyposażony w wydajny silnik, który umożliwia osiągnięcie mocy ssania na poziomie 8300 Paskali. Jego wydajna bateria pozwala na ciągłe sprzątanie przez nawet 260 minut. Na jednym ładowaniu może oczyścić do 243 m2.

Cena i dostępność nowego DreameBot X30 Ultra

DreameBot X30 Ultra trafi do przedsprzedaży 28 lutego 2024 roku na terenie USA. Będzie można zamówić go w oficjalnym sklepie oraz w serwisie Amazon. Ceny będą startowały od 1699,99 dolarów (około 6660 złotych).