Robot sprzątający RVCLS144AB (źródło: Hisense)
Robot sprzątający RVCLS144AB (źródło: Hisense)

Hisense rozszerza ofertę robotów sprzątających. Oto ich ceny w Polsce

Marka Hisense wjeżdża do polskich sklepów z nowymi robotami sprzątającymi. Urządzenia mogą nie tylko odkurzać, ale również umyć domowe powierzchnie, po czym automatycznie skierują się do swoich stacji bazowych.

Nowe produkty Hisense odkurzą i umyją podłogi

Roboty sprzątające coraz częściej wyręczają nas w domowych obowiązkach, takich jak odkurzanie czy mycie podłóg. Urządzenia te można śmiało uruchomić, gdy nie ma nas w domu, aby po męczącym dniu wrócić do czystego i odświeżonego mieszkania. Rynek wypełnia się propozycjami producentów, a do naszych zadań należy najczęściej wysypanie zebranych kurzów i śmieci lub wymiana worka oraz uzupełnienie wody, choć stacje dokujące niektórych producentów wyręczają nas już nawet w tej czynności.

Hisense jest jednym z producentów, w ofercie którego znajdziemy roboty sprzątające, więc nic dziwnego, że marka dorzuca kolejne propozycje do polskich sklepów. Jednym z nowych urządzeń jest model RVCL144AB, zasilany silnikiem inwerterowym o mocy 4000 Pa. Co więcej, robot w sposób automatyczny dostosowuje swoje ustawienia do wykrytego dywanu, dzięki czemu zwiększa moc ssania, aby dokładnie go odkurzyć.

Sprzęt ma też funkcję mopowania z elektronicznie kontrolowanym zbiornikiem wody. Opcja ta oznacza, że użytkownik za pomocą aplikacji może monitorować i ustawić częstotliwość dozowania wody.

RVCL144AB został uzbrojony w 30 czujników, które pozwalają na dokładne skanowanie pomieszczeń, mapowanie domu, automatyczne wyznaczanie tras oraz antykolizyjne przemierzanie przez całe mieszkanie. Użytkownik może również samodzielnie swprowadzić edycję do utworzonych map, ustawić wirtualną ścianę czy kontrolować poziom zużycia wymiennych części robota.

Sprzęt dostępny jest w cenie wynoszącej 1499,99 złotych.

Robot sprzątający RVCLS144AB (źródło: Hisense)
Robot sprzątający RVCLS144AB (źródło: Hisense)

Robot sprzątający z rozbudowaną stacją dokującą

Model RVCLS144AB to kolejna propozycja marki, która pojawiła się w ofercie polskich sklepów. Dzięki wydajnej baterii robot ten może pracować na jednym ładowaniu przez nawet 150 minut, W tym czasie odkurzy i zmyje podłogi o powierzchni rzędu 250 m2, proces pełnego naładowania trwa natomiast 240 minut. Sprzęt został wyposażony w silnik bezszczotkowy o mocy ssania na poziomie 4000 Pa oraz półlitrowy pojemnik na kurz i śmieci.

Gdy robot zakończy pracę, automatycznie kieruje się do stacji dokującej, gdzie przekazuje zebrane odpadki do worka. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 220 mililitrów, mopowanie odbywa się za pomocą wibracyjnej technologii, przypominającej mycie podłóg za pomocą tradycyjnego mopa.

Nowość na polskim rynku zaproponowana przez Hisense została wyposażona w zaawansowany zestaw złożony z 30 czujników. Dzięki nim robot skanuje mieszkanie, tworzy mapę oraz wyznacza najbardziej optymalną trasę sprzątania. Sterowanie sprzętem odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji, gdzie możliwe jest ustalenie poboru wody i poziomu ssania, a także trasy.

RVCLS144AB jest już dostępny w polskich sklepach. Kosztuje 2299,99 złotych.