Telewizja w domu (źródło: Pixabay)
Telewizja w domu (źródło: Pixabay)

Hisense ma nowy telewizor. Zyskał aż 10 głośników i wygląda jak obraz na ścianie

Marka Hisense ma dość spore portfolio sprzętu AGD oraz RTV. Firma właśnie postanowiła ponownie zasilić swoją gamę produktów. Na chińskim rynku jeszcze w październiku br. ma pojawić się telewizor, konkurujący ze znanym Samsung The Frame.

Nowa seria domowych ekranów

Telewizory marki Hisense dostępne są na światowym rynku od wielu lat. Nie dziwi więc fakt sukcesywnego powiększania portfolio, gwarantując przyszłym użytkownikom ogrom innowacyjnych i ciekawych funkcji.

Firma ma zamiar wprowadzić nową serię domowych ekranów, które staną się centrum domowej rozrywki. Telewizory Mural TV mają być dostępne w dwóch rozmiarach, o przekątnej 65 cali oraz 75 cali. Jak twierdzi firma, ich działanie opiera się o technologię ULED X, zapewniającą nieco jaśniejszy obraz, wysoki poziom kontrastu oraz szeroki kąt widzenia. Co więcej, przestrzeń kolorów DCI-P3 została zapewniona na poziomie 95%.

Telewizor Mural TV marki Hisense (źródło: ITHOME)
Telewizor Mural TV marki Hisense (źródło: ITHOME)

Hisense i telewizor, który może być obrazem

Oba telewizory z serii Mural TV wyróżniają się wyglądem. Nowe urządzenia mogą być montowane bezpośrednio na ścianie. Producent wspomina, iż sprzęt może być zainstalowany w odległości zaledwie 3 milimetrów od niej. Gdy telewizor nie jest wykorzystywany do standardowej rozrywki, może pełnić rolę obrazu. Nie trzeba chyba mówić, że przypomina to rozwiązanie Samsunga, wdrożone do telewizora The Frame.

Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)
Telewizor The Frame i Art Store (źródło: Samsung)

To jednak nie koniec innowacyjnego podejścia chińskiego producenta. Hisense w nowym sprzęcie zmieścił aż dziesięć głośników z dostępem do technologii Dolby Atmos. Ich łączna moc sięga 72 W. Mural TV ma być dostępny na terenie Chin już 23 października 2023 roku. Cena nie jest jeszcze znana.