TP-Link ma nową zewnętrzną kamerę sieciową. Co potrafi sprzęt z dwoma obiektywami?
Kamera VIGI C540V (źródło: TP-Link)

TP-Link ma nową zewnętrzną kamerę sieciową. Co potrafi sprzęt z dwoma obiektywami?

Firma TP-Link, znana z bogatego portfolio urządzeń sieciowych, a także serii Tapo dedykowanej dla inteligentnego domu, powiększa swój asortyment. Tym razem do oferty firmy dołączy zewnętrzna, obrotowa i dwuobiektywowa kamera sieciowa.

Nowa kamera zewnętrzna od TP-Link

Model TP-Link VIGI C540V charakteryzuje się klasą szczelności na poziomie IP66, dzięki czemu jest w pełni odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest więc kamerą zewnętrzną, choć sprawdzi się także wewnątrz budynków. Jej ciekawą cechą jest wyjątkowo cichy zoom, co sprawia, że idealnie nada się do monitorowania i ochrony obiektów czy własności materialnych, wręcz pilnując napotkanych intruzów.

Kamera VIGI C540V (źródło: TP-Link)
Kamera VIGI C540V (źródło: TP-Link)

Obiektyw najnowszego urządzenia osiąga rozdzielczość na poziomie 4 Mpix, natomiast jego ogniskowa 4-12 milimetrów zapewnia podgląd nawet niewielkich elementów. Rejestrowane przez kamerę nagrania są doświetlane za pomocą czterech wbudowanych LEDowych diod, które pozwalają na uzyskanie kolorowego obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Sprzęt zasilany jest przy użyciu Power over Ethernet (PoE) lub też za pomocą tradycyjnego zasilacza prądu stałego (DC) 12V.

Monitoring, który wyśledzi intruza i da o nim znać

Kamera TP-Link VIGI C540V może w sposób nieustanny patrolować konkretny teren. Funkcja ta sprawia, że urządzenie cały czas porusza głowicą, obejmując sporych rozmiarów przestrzeń. Moduł kamery może nie tylko przemieszczać się na boki, ale również do góry i dołu, a prędkość przesuwania się wynosi 44 stopnie na każdą sekundę.

Urządzenie otrzymało dostęp do trzykrotnego zoomu, a także mikrofon oraz głośnik, dzięki czemu kamera może samodzielnie emitować alarm dźwiękowy oraz świetlny, skutecznie odstraszając złodziei czy włamywaczy.

Użytkownik może ustalić określić, jak kamera ma reagować na wtargnięcia na wyznaczony teren, naruszenie wyznaczonych linii, stref, a nawet zabranie czy pozostawienie obcego przedmiotu. Nowy sprzęt może bacznie śledzić zachowania osób znajdujących się w obrębie podglądu oraz rozpoznawać samochody oraz ludzi. W przypadku wykrycia podejrzanej sytuacji, kamera przesyła powiadomienie typu push do jej właściciela.

Nagrania mogą być gromadzone w rejestratorze sieciowym, gdzie zostają odpowiednio skompresowane, oraz na kartach microSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Sprzęt obsługiwany jest za pomocą aplikacji VIGI, dostępnej zarówno na urządzenia mobilne z systemem Android, jak i iOS. Koszt urządzenia wyniesie około 550 złotych.