VIGI C-250 (źródło: TP-Link)
VIGI C-250 (źródło: TP-Link)

TP-Link wprowadza nowe kamery monitoringu i rejestrator NVR

Firma TP-Link, znana z licznych urządzeń sieciowych oraz serii Tapo, dedykowanej dla Smart Home, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych kamer z serii VIGI, a także rejestrator NVR. Jakie funkcje zaproponował producent w swoich kolejnych sprzętach?

Nowe kamery monitoringu w ofercie TP-Link

TP-Link zasila ofertę z serii VIGI dwoma kamerami CCTV (Closed-Circuit TeleVision), które pozwalają na stworzenie wysokiej jakości monitoringu wizyjnego. Obie cechuje sensor o rozdzielczości 5 Mpix. Producent nie zapomniał także o funkcjach analitycznych i detekcyjnych, opartych o możliwości sztucznej inteligencji oraz zadbał o inne zaawansowane technologie. Wśród nich można wymienić korekcję wideo, Smart IR, True WDR, 3D DNR oraz Nightvision.

Kamery dostępne są w dwóch wariantach o odmiennych ogniskowych 2,8 milimetra lub 4 milimetrów. Ponadto są w stanie wykrywać wtargnięcia, nagrania są rejestrowane w sieci NVR (Network Video Recorder), a zasilanie odbywa się z poziomu PoE (Power over Ethernet) lub z tradycyjnego zasilacza prądu stałego 12V.

VIGI C-450 (źródło: TP-Link)
VIGI C-450 (źródło: TP-Link)

Pierwsza z kamer, znana pod nazwą modelu VIGI C450, jest to urządzenie typu Turret, stanowiące rodzaj sprzętu dedykowanego do wnętrz. Pozwala na dwukierunkową komunikację, dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Jak wynika z informacji udzielonych przez producenta, urządzenie to idealnie sprawdzi się do kontrolowania długich i jednocześnie wąskich pomieszczeń, a więc na przykład korytarzy. Użytkownik może dostosować do swoich potrzeb proporcje obrazu, zmieniając je pomiędzy 16:9 oraz 9:16.

VIGI C-250 (źródło: TP-Link)
VIGI C-250 (źródło: TP-Link)

Model VIGI C250 natomiast można instalować także na zewnątrz budynków, gdyż producent zapewnił klasę szczelności urządzenia na poziomie IP67. Poza tym, że kamera jest odporna na warunki atmosferyczne, również otrzymała klasę IK10, która zapewnia ochronę mechaniczną.

Rejestrator NVR, tworzący materiały w jakości 4K

Do oferty TP-Link trafił również sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008H-8P. Urządzenie ma osiem portów switchowych PoE+, działających w standardzie 802.3af/at. Dzięki temu możliwe jest zasilenie podpiętych do niego kamer, co pozwala na pozbycie się dodatkowych urządzeń i przewodów. Moc wbudowanego do sprzętu przełącznika to 53 W.

Rejestrator otrzymał wyjście wideo HDMI, gwarantujące przeglądanie nagranych treści w rozdzielczości 4K, również z ośmiu różnych kamer w jednym czasie. Urządzenie działa w technologii Plug&Play, dając szansę na automatyczne wykrywanie kamer z serii VIGI.

Ceny nowości TP-Link oraz łączność z systemami

Każde z nowych urządzeń łączy się z dedykowaną aplikacją VIGI, dostępną zarówno na sprzęty mobilne z systemem iOS, jak i z Androidem. Zarządzanie można także realizować z poziomu oprogramowania komputerowego.

Cena modelu C450 oraz C250 wynosi około 370 złotych, natomiast rejestrator NVR1008H-8P kosztuje około 960 złotych.