Nuki lock biały i czarny
Nuki Lock 3.0 i 3.0 Pro (źródło - thenewscaravan.com)

Debiutują nowe smart zamki – Nuki Lock 3.0 i 3.0 Pro

Firma Nuki Home Solutions zaprezentowała właśnie trzecią iterację swoich inteligentnych urządzeń służących do bezpiecznego i wygodnego zarządzania drzwiami. Dzięki Nuki lock 3.0 i 3.0 Pro drzwi do domu czy mieszkania otworzymy za pomocą smartfona.

Nuki Lock 3.0 działa w naprawdę prosty sposób

Jest to nic innego jak urządzenie modernizacyjne, które po zamontowaniu na obecnie używanym zamku z włożonym do środka kluczem, pozwala otwierać i zamykać drzwi z poziomu aplikacji.

Nuki Lock 3.0 i 3.0 Pro wprowadzają szereg ulepszeń w stosunku do swoich poprzednich wersji. Obie nowe wersje uzyskały ulepszone węwnętrzne mechanizmy, które teraz wydają jeszcze mniej dźwięku podczas pracy.

Tylko wersja Pro otrzymała wewnętrzny moduł Wi-Fi. To zasadnicza zmiana, ponieważ pozwała zrezygnować z urządzenia Nuki Bridge – wcześniej niezbędnego do połączenia smart zamka Nuki z internetem. Podstawy model Nuki lock 3.0 dalej musi korzystać z Nuki Bridge, jeśli użytkownik chce połączyć zamek z usługami Google i Amazon, albo gdy chce mieć możliwość zdalnie sterować zamkiem przez aplikację Nuki.

Nuki Lock biały
Nuki Lock 3.0 (źródło – Nuki.Io)

Nuki lock 3.0 Pro będzie dostępny w czarnym i białym odcieniu

Podstawowy model 3.0 dostępny będzie tylko w białym wykończeniu. Kolejną różnicą między dwoma nowymi modelami będą materiały, z których wykonane są mechanizmy obrotowe. W podstawowej wersji zrobione są z plastiku, a w wersji Pro – ze stali nierdzewnej. Do modelu Pro w zestawie dołączona jest także bateria od Nuki. Do wersji podstawowej taką baterię należy dokupić oddzielnie.

Nuki Lock czarny
Nuki Lock 3.0 Pro (źródło – Nuki.io)

Kolejną dużą zmianą dla obu wersji jest usunięcie wewnętrznego czujnika drzwi, który do tej pory działał w połączeniu z dołączonym magnesem. Zamiast ów magnesu, najnowsze wersje Nuki Lock korzystają z własnego czujnika kontaktu który bezpośrednio łączy się z zamkiem za pomocą Bluetooth 5.0. Trzeba jednak pamiętać, że czujnik kontaktowy działać będzie wyłącznie w aplikacji Nuki.

Choć zamek Nuki powinien działać z większością europejskich zamków, jeśli posiadamy naprawdę stary zamek – firma Nuki Home Solutions przygotowała rozwiązanie także dla nas. Nowy uniwersalny cylinder pozwoli zamontować Nuki lock 3.0 i 3.0 Pro na starsze zamki, które często nie są wyposażone w tak zwaną funkcję awaryjną. Dzięki niej możliwe jest odblokowanie drzwi z zewnątrz, jeśli klucz włożymy od wewnątrz.

Podstawową wersję kupimy w oficjalnym sklepie Nuki za 100 euro. Jeśli zależy nam na wersji Pro, będziemy musieli wydać 249 euro.